Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen gép jó lesz 4-5 év...

Egy ilyen gép jó lesz 4-5 év múlva is játékra (normális szinten) : i7 3770 (vagy i7 2600) és gtx 1050?

Figyelt kérdés
Mennyit ér meg egy ilyen gép? Most tervezek gépet venni, és ez tűnik a legkönnyebben elérhetőnek, bár szerettem volna inkább legalább egy i7 4770-et és gtx 1050 ti -t, de most nem találok ilyet használtan. Ez a konfig mennyivel lenne jobb, és mennyi az árkülönbség kb. Ha ilyet találnék jó áron, számomra ez lenne a kompromisszummentes verzió. A címben szereplővel még nem békültem ki tökéletesen, de egyelőre ilyen van a közelben. (Debrecen. Rendelni nem merek)

2017. okt. 3. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

jelenleg vannak, akik első genes i7-tel játszanak, szóval nem lehetetlen. A kérdés inkább az, honnan szerzel hozzá alaplapot, mert azoknak az ára a csillagos ég, egyre ritkábbak.

A vga-t biztosan cserélni kell majd 1 max 2 éven belül, a procival nem lesz olyan nagy gond.

2017. okt. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem. A videókártya már 2 év múlva is nagyon kevés lesz.
2017. okt. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Milyen VGA-t ajánlanál, ami korrekt áron van és be is szerezhető a piacon? Ha 1050 ti lenne, az már jobb lenne, vagy mindenképp 970 kell?
2017. okt. 3. 08:34
 4/12 anonim válasza:

A 970 -et már fejeltsd el, meg a régi genes i7-es procit is. Prociból amúgy sem kell i7 ha már szűkös a költségvetés. Egy frissebb i5 is simán elég ha jót veszel.

Videókártyából viszont kevés lesz a 1050. A Ti kicsit tovább húzná, de ha 4-5 évre tervezel az sajnos PC -ben nagyon hosszú idő, főleg mostanság. Erre az idő intervallumra én legalább 1070-et javasolnék. RAM-ból pedig már DDR4.

2017. okt. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nem mersz rendelni. Csak megbízható helyet kell keresni. Enélkül eléggé beszűkülnek a lehetőségeid.
2017. okt. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én már annak is örülnék, ha a GTX 1080-am használható lenne 4-5 év múlva...
2017. okt. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Rendelni azért nem merek, mert hsználtan terveztem venni. Újból ilyen kategória elérhetetlen nekem.

Ha valakinek van ötlete, hogy 170.000-ből milyen időtálló gépet lehetne összerakni nem (csak) új alkatrészekből, nagyon várnám a segítséget. Köszönöm!

I5-öt valóban mernétek ajánlani, nem lesz pár év múlva alsó kategóriás?

2017. okt. 3. 09:57
 8/12 A kérdező kommentje:

Akkor jelenleg nincs elérhető árú GPU, ami 4-5 év múlva is használható lesz???

Én 5 éve vettem gépet, akkor GTX 650-el és most jött el az idő, amikor van amit már nem tud gagyiban sem futtatni. De már egy ideje ő húzza le egyébként is a teljesítményt. Szóval nem szeretnék megint GPU bottleneck hibába esni...

Van ötletetek?

2017. okt. 3. 09:59
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a türelmeteket hozzám előre is!
2017. okt. 3. 10:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehet próbálni sz@rból várat építeni, de valószínűleg nem fogja kiállni a 3. VH viszontagságait.

Lefordítva:


a, Vagy ma veszel drágán egy jó gépet, ami még 5 év múlva is közepes lesz. (jót mondtam, nem feltétlenül drágát. Ehhez néhány napot rá kell szánnod tesztek olvasgatására, teljesítményértékelésekre).


b, Veszel a pénzedből egy használt gyengébb/közepesebb konfigot és reméled, hogy nem változik annyira a technológia. (nem valószínű, h ne változna). Ekkor viszont ne akard a 3 év múlva megjelenő játékokat legjobb minőségben játszani. De gyengébb kivitelben még lehet. Az meg jó kérdés, hogy a most használt VGA directx (n) -et támogatja, de 3 év múlva a játéknak lehet már minimálisan directx (n+4) kell.


Nehéz kérdés, kompromisszumokkal, de ezt csak te tudod eldönteni...

2017. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!