Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legerősebb régi...

Melyik a legerősebb régi alaplapú desktop, amelyben amelyre még gond nélkül feltelepíthető a Linux?

Figyelt kérdés
Ami még BIOS-sal rendelkezik UEFI helyett.

2017. okt. 5. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Linux mi? Debian, Ubuntu, Lubuntu, Xubuntu, stb.?
2017. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Linux Mint
2017. okt. 5. 11:47
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!

A "legerősebb" szót ki kellene cserélni a "leggyengébb"-re, mert csak úgy van értelme a kérdésnek.(és nem csak az alaplap maga számít, nyilván nem mindegy mi van a lapba "berakva")

Egyébként nem csak disztrófüggő, hanem az sem mindegy melyik asztalkezelőt szeretnéd használni.

Linux Mint esetén pl.:

Cinnamon > 700 MHz CPU > 512 MB RAM > 5 GB szabad hely = 800x600-on már megy

KDE > 700 MHz CPU > 2 GB RAM > 10 GB szabad terület > 1024x768-on már megy.

DE! Ha netezni is akarsz, akkor a mai böngészőknek már ettől nagyobb igényei vannak.

2017. okt. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Kísérletezd ki.Én azt tettem.Amelyikkel ment majdnem minden,az volt a nyerő.

Egyébiránt javaslom az adott hardver drivereihez illő Windows használatát.

2017. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alain Delon ***** válasza:
100%
3: Ne bolondítsd már szegény azzal, hogy KDE > 2 GB RAM. Honnan veszitek ezeket az agyrémeket? Én KDE-t használtam 1 GB-tal is. Lazán 1 GB alatt van automatikusan induló programokkal.
2017. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tom Benko ***** válasza:
100%
@Alain Delon: Mert egyes disztrókban be van kapcsolva minden csicsa, aztán kimegy a bitmezőre legelni. Archon én is használtam KDE-t, még a 4.x-et, elindult, futott is, csak éppen a Mesa nem akart megröffenni vele. Emiatt a dizájnja is hagyott maga után kívánnivalókat, úgyhogy dobtam.
2017. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alain Delon ***** válasza:
100%
6: Ez marhára érdekes, mert én a már említett 1 GB-tal is "csicsákkal" használtam, és semmi gond nem volt vele. A gondot már akkor is a böngésző okozta.
2017. okt. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a leggyengébb-e, de nekem ezen futott a Linux Mint 13 + Mate.

-Gigabyte (M61SME-S2) alaplap

-1GB RAM (DDR2)

-AMD Sempron 3600+ proci (2GHz, 1 mag)

Most ugyanezen fut a Mint 18 + Mate, csak most 2GB RAM van benne. Ez egy kb. 10 éves gép. (Ami talán 12-13 éve számított volna újnak.)


YT videók 480p felett szenvedősek, komolyabb videoszerkesztő vagy konvertáló már lassú és hajlamos kikönyökölni a memóriából, egy összetettebb weboldal is nyekegős tud lenni, de szerintem csoda, hogy ennyit is kihoz a vasból a Linux Mint. :)

2017. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
..Még annyit, hogy offline viszont viszi a 720p (akár 1080p) filmeket, szóval egy mp4 mozit lazán meg tudok nézni vele mondjuk egy gyári Mate lejátszóval, vagy VLC-vel.
2017. okt. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
@Alain Delon: A csicsa többféle is lehet. Ha az animált menüfeltűnést nézzük, vagy a kurzorkiegészítést, akkor azok nem túl vészes tételek. De ha a menükben animált ikonokat akarsz, meg egyedi dizájnt és hangeffekteket, meg háromdés asztalt, akkor már más a dolog. De a kedvedért átfogalmazom: egyes disztrók aktív PBS-mel szállítják a KDE-t, és az erős leterhelést jelent.
2017. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!