Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor csere után lassú gép?

Processzor csere után lassú gép?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a tegnapi napon kicseréltem a régi G3260as procim egy i5-4670re, utána pásztáztam, majd a hűtő visszarakás után, inditottam a gépet. Viszont teljesítmény növekedést nem látok, sőt.. Nem tudom hogy ez mért van amikor nem egy gyenge proci. Azt terveztem hogy majd ez végre kihajtja a GTX 1050-es kártyám jobban, de a gép továbbra is lassú. Windows 10 Pro 64bit fut a gépen, Alaplap ASRock H81M-Dg4. Egyébként amikor a futtatásból nyitok egy msconfig-ot, akkor a "Rendszerindítás" fül alatt a Processzorok számánál csak 1,2-őt ír ki, amikor ez 4 magos. Valami ötlet?

2017. okt. 11. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Én újratelepíteném. :)
2017. okt. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Csatlakozok. BIOS frissítés és Windows újrarakás. Tudom, hogy az ajánlás szerint CPU csere után nem szükséges, de attól még egy próbát megér.

Ha nem sikerül, akkor a CPU -val vagy az alaplappal van valami gáz.

2017. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Most vettem egy uj ramot bele, mert csak 4giga volt, de ugyanolyan mind a 2. Viszont ha berakom az ujat nincs se kép se hang, indul a gép, és 1p és off. Folyamatosan ujraindul. Ez mitöl lehet?
2017. okt. 11. 18:28
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Hiába a hét azonos típusú RAM, semmi nem garantálja hogy egyformák. Ezért is vannak válogatott RAM -ok (KIT), hogy biztosan menjenek Dual -ban.

Próbáltad már megcserélni a kettőt?

2017. okt. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt is megnézném, hogy hány mag aktív a rendszerkonfigban.


Keresés, msconfig, rendszerindítás, speciális beállítások.


Azonkívűl meg lehet nézni, a biosban, (elvileg kell lennie olyannak, az enyémen van), hogy az összes mag aktív e?

2017. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!