Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM bövités után is, csak 4GB...

RAM bövités után is, csak 4GB van, de 8nak kéne lenni? (Bövebb lent)

Figyelt kérdés

A mai nap vettem egy ramot, ami ugyan olyan mint az eddigi csak +4gb (azaz mostmár 2x4 lenne) de amikor berakom és inditom a gépem ki ír pár infot a gépröl és alá irja: The following channel memory did not pass CPU memory test. Please remove the memory then plug again. Mit lehetne csinálni? Bios-t most frissitettem de semmi.

Konfig: MB: Asrock h81m-dg4

Cpu: i5-4670

Gpu: gtx 1050



2017. okt. 11. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hali.

Angol szöveg magyarra fordítva: A következő csatorna memória nem adta át a CPU memória tesztet. Kérjük, távolítsa el a memóriát, majd csatlakoztassa újra.


Esetleg híbás a ram...

2017. okt. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 EZEZ ***** válasza:
Operációs rendszer 32 vagy 64 bites? A 32bitsa csak 4gb ramot tud kezelni afolott 64bites rendszer kell
2017. okt. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ahogyan az előző hozzászóló írta ez attól függ, hogy hány bites rendszert használsz.
2017. okt. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ettől még a BIOS továbbra is utálni fog.

Konkrétan: sikerült egymással nem együttműködő ram párost beépíteni.

2017. okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
vagy hibás a memória , vagy az időzítés nem passzol a 2 ramnál . De grat ha jó fogáson vagy 0 pozitív értékeléses embrtől vettél egy ramot !
2017. okt. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Shaddark ***** válasza:

Valóban a 32 bites op. rendszerek csak 4Gb.-t kezelnek le, ám ez nem op. rendszerbéli hiba, a ram hibás.


Bootoláskor lefut egy memória teszt, és hibásnak találja az új ramot.

esetleg nem belevaló típus lehetne, de mivel ugyanolyat vásároltál mint ami működik benne ez a hiba lehetőség kizárva.

Az alaplapod is le tud kezelni 16 gB.OT.

Megoldásnak így csak a hibás ram verzió marad :( .

2017. okt. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Futtass le egy memetestet úgy, hogy csak az új memória modul van a gépben. Nyilván ha be se kapcsol a gép, vagy nem jelenít meg képet akkor hibás. Ha memtest nem jelez hibát akkor nem kompatibilis a proci/alaplap/másik memória moduloddal.
2017. okt. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nos, kezdem ott hogy nem a Jofogáson hanem az Aqua Computer-nél vettem, ugyan olyan típust ami volt. Csináltam egy a BIOS frissitést, igy most ha be van rakva mind2 ram, a gép megy, lehet használni, de ugyan azt írja ki inditáskor mint eddig. És továbbra is 4GB megy. UEFI Bios van a gépen, csináltam ram diagot is de nem adott ki hibát.
2017. okt. 12. 14:33
 9/13 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy 64bites a rendszer, és a ram az jó, mert ha csak egyet rakok be , mind2 jó. Amugy tegnap raktam új procit a gèpbe, a ramot csak azután egy órával vettem hozzá(a másodikat). Esetleg lehet az új procihoz köze? (Az elözö G3260 volt, azzal èrtelemszerüen nem próbáltam.)
2017. okt. 12. 14:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a régi procival is (feltéve, hogy még megvan). De szerintem nem kompatibilisek egymással a modulok, attól még, hogy ugyanaz volt (látszólag) a memória a webshopban mint amilyened volt, nem feltétlen fognak működni egymással. Nem véletlenül árulnak memóriákat párban, mert azok 100%, hogy működnek egymással.
2017. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!