Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes ilyent használni...

Alf30 kérdése:

Érdemes ilyent használni hűtőpaszta helyett?

Figyelt kérdés
[link]

2017. okt. 12. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

ez nem arra való. ez olyan helyekre van ahol kicsit vastagabbak a rések és ki kell tölteni a rést.

pl

[link]

2017. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem,csak azért gondoltam erre mert azt olvastam,hogy processzor hűtésre is használható
2017. okt. 12. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Hővezető képessége kisebb mint 1 rendes pasztáé!

Az ilyen gap padokat ált laptop vga-hoz raknak, ill. ahol nagyobb rés van, pl vram, vrm áramkör...

Bár én még noti vga-nál sem ajánlom igazán az ilyet.

2017. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MGéza ***** válasza:
Nem mindegyik thermal pad hővezető képessége rosszabb mint a pasztáké, ez ökörség. Példának okáért Coollaboratory Liquid MetalPad majd az összes pasztát túlteljesíti. Főleg azért használják ezeket és ott az említett okokon túl, ahol a paszta túlfolyása nem lenne szerencsés, így például GPU pasztázásakor amikor felteszed a hűtőegységet már nem férsz hozzá a processzorhoz. Többféle méretben vannak ezek a padok, nem mindegy mekkorát veszel, a CPU-k mérete eltér, van csík fomában is, méretre vághatóan.
2017. okt. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem azért az arctic padnak kisebb a hővezető képessége mint az mx2-4-nek.

A liquid ultra, thermal pad kivitelben persze más dolog!

De azért annak is megvan a maga hátránya.

2017. okt. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!