Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szünetmentes tápegységet egy...

Szünetmentes tápegységet egy héten egyszer huzam ki a konnektorból?

Figyelt kérdés

Azt mondták nekem egy héten egyszer vagy kétszer huzam ki a konnektorból hogy kicsit az aksija merüljön, mert ha mindig áram alatt van akkor 2 éven belül tönkre megy az aksija. Azt is mondták minden este felesleges a szünetmentes tápegységet ki kapcsolni vagy áramtalanítani mert akkor is tönkre megy ha minden este ezt csinálnám.


A számítógép monitor router van rádugva.


Cyber Power BU600E 600VA szünetmentes tápegység, 360 W


[link]



2017. okt. 13. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ilyet még nem hallottam. Eleve a szünetmentesek arra valók, hogy állandóan be legyenek kapcsolva (általában az a céljuk, hogy védjék a számítógépe(ke)t amik rájuk van kötve, egy kihúzás és egy "rejtett" akku hiba az azt eredményezi, hogy gép le fog állni, amit el akarunk kerülni).


Az meg megint egy másik kérdés, hogy ez egye elég fura szünetmentesnek tűnik 600VA/360W paraméterekkel. Megkerestem a kezelési útmutatóját:


"To maintain optimal battery charge, leave the UPS plugged into an AC outlet at all times."


"To store your UPS for an extended period, cover it and store with the battery fully charged. Recharge the

battery every three months to ensure battery life."


A gyártó szerint érdemes állandóan bekapcsolva tartani.

2017. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Amikkor a számítógépet takarítom, akkor áramtalanítom a szünetmentes tápegységet, mert mikor a szünetmentes tápegységbe bedugom a gépet az után szoktam be kapcsolni a szünetmentest. Vagy szerinted nem árt a szünetmentesnek amikkor áram alatt van és be is van kapcsolva úgy dugom rá a szünetmentesre a számítógépet?

Azért szoktam így csinálni a szünetmentes ne szikrázón mikkor be dugom a gépet.

2017. okt. 13. 23:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran takarítod a gépedet? Azért azt nem kell olyan gyakran takarítani. Nyilván arra az időre amíg nincs miért üzemelnie ki lehet kapcsolni az UPS-t (gondolom nem fél nap amíg takarítod a gépedet). Magán a gépen nincs hálózati kapcsoló?
2017. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Milyen gyakran takarítod a gépedet? 2-3 hónaponként főleg nyáron.

Magán a gépen nincs hálózati kapcsoló? Nincs.

2017. okt. 14. 21:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a takarítás idejére kikapcsolod nem lesz baja egyiknek sem. De az, hogy hetente ki legyen húzva nekem továbbra is nagyon furcsa elképzelés.
2017. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem is furcsa mikkor mondták, azt is mondták olyan mint a telefon aksi hogy néha meríteni kell.
2017. okt. 14. 22:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. okt. 15. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!