Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Átlag mennyi ideig képes...

Átlag mennyi ideig képes tárolni egy merevlemez? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Archiválásra használt, külső merevlemez, max napi egyszeri használat, csak írás-olvasás (ami rákerül, ott is marad). Eltekintve a lehetőségektől, hogy hirtelen sebesség változásban részesül (leesik, falnak megy, stb) vagy valaki mágnesekkel simogatja kb hány évre visszamenőleg tárolja megfelelően az adatokat?
2017. okt. 13. 19:05
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

Erre pontos választ senki sem fog tudni neked adni.

Vannak merevlemezek, amelyek folyamatos működés mellett is elmennek nagyon sokáig (5év felett).

Viszont ha nincs szerencséd, egy félvezető elfossa magát rajta, aztán összekutyulhatja az egészet 1-2 évesen.

Ezért alkalmaznak a szerverekben redundáns rendszereket.

Duplikálva van a merevlemez, párhuzamosan ugyanazt az adatot írja fel mindkettőre.

2017. okt. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 20 éve merevlemezeket használok archiválásra. Az eredetiekből már egy sincs meg, folyamatosan nagyobb HDD-ket szereztem be és a régiről átmásoltam az anyagokat. Ilyen üzemben még egy sem ment tönkre, mindig a gépben folyamatosan működő lemez adta meg magát.
2017. okt. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... Tehát remélhetőleg előbb lesz kevés a tárhely, mint hibás a vinyó.
2017. okt. 14. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!