Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem akar működni a commodore...

Nem akar működni a commodore 64-em kazetta olvasóját mit csináljak? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Szóval az van hogy egy c64-es büszke tulaja vagyok. Egy szép napon amikor éppen programot mentettek ki kazettára (Maxell ur90-re ha ez számít) minden simán megy majd egyszer csak megáll az olvasó. A gépnek semmi baja, azt már teszteltem. Szétszedtem az olvasót, nem találtam semmit azaz nem láttam hogy hibás volna, megforgattam forog rendesen. Aztán szétszedtem a gépet azaz a commodore 64-et abba se találtam semmi gondot.Mint mondtam az működik is. Lenne valami ötletek mit tudnék vele kezdeni vagy hogyan tudnál megjavítani? Családi "örökség" szóval jó lenne ha működne. Előre is köszi.

2017. okt. 15. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a képernyőre kiírta a gép hogy "sawing" illetve betöltés végén "loading", akkor a mentést illetve betöltést befejezte a kazettára és a gép le is állítja a magnó motorját. Ha például betöltésnél olyasfélét ír ki hogy "load error", akkor van valami gond.

Ha nem adsz a gépnek "load" vagy "sawe" parancsot, akkor a magnó motorja le van állítva és nem pörög folyton mint a winchester. Csak ha ír vagy ha olvas.

2017. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dongaben ***** válasza:
Hasonlóképp jártam pár éve. A kábel "fáradt" meg.
2017. okt. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Azt nagyon jól tudom amit te írtál, nekem annyi a gond hogy nem fejezte be plussz meg se nyikkan az egész, ha a lazítás akarnám tekerni pl hátra vagy előre akkor se csinál semmit.
2017. okt. 16. 07:28
 4/7 A kérdező kommentje:
*kazettát
2017. okt. 16. 10:03
 5/7 anonim ***** válasza:
A Commodore 64 - ben van egy biztosíték és az ment ki.
2017. dec. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Huuuu, bakker a sawing meg a sawe.... Mekkorát röhögtem.


Az SAVING és SAVE.

2018. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Arra a hengerbiztosítékra gondolsz?
2018. jan. 3. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!