Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy szünetmentes tápegység...

Egy szünetmentes tápegység hány évig bírja?

Figyelt kérdés

Nekem ilyenem van, Cyber Power BU600E 600VA szünetmentes tápegység, 360 W


Ki bír szerintetek 5 évet, vagy többet?


Router, monitor, pc van rádugva.



2017. okt. 15. 16:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És ha sokáig van áramszünet akkor a szünetmentes sípol. akkor hagyjam sípolni, vagy kapcsoljam ki és huzam ki hogy ne sípoljon tovább?
2017. okt. 15. 16:53
 2/12 Dongaben ***** válasza:
Ezek az eszközök arra valók, hogy áramszünet esetén biztonságosan ki lehessen kapcsolni a gépet. Csak rövid időre biztosít áramellátást. Arra nem jó, hogy hosszabb időre erről üzemeljen a gép. Ha, ezt elfogadod, akkor nagyon hosszú időre elég. (Akku függő.) Mivel ebben savas akku van, időnként után kell tölteni ioncserélt vízzel.
2017. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Dongaben ***** válasza:
Kapcsold ki, és kihúzni nem kell.
2017. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Dongaben: időnként után kell tölteni ioncserélt vízzel. Ezt hogy kell csinálni?
2017. okt. 15. 17:01
 5/12 A kérdező kommentje:
Dongaben: És ha ki se kapcsolóm ha nem vagyok itthon, az se árt neki ugye?
2017. okt. 15. 17:02
 6/12 Dongaben ***** válasza:
Az akku kivehető. Ezzel a típussal nem találkoztam, de gondolom, nem más, mint a többi. Egy műanyag fedőlap alatt hasonlóan néz ki, mint egy autó akkumlátor kicsiben. Ha nem így van, akkor elnézést!
2017. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tegnap azt csinálta sípolt azt hittem el ment az áram de nem ment el. Akkor miért sípolt egyet? Remélem nem adja meg magát.
2017. okt. 15. 17:12
 8/12 Dongaben ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy nyugodtan kapcsold ki a géppel együtt. Az 1 sípolás valószínűleg azt jelezte, hogy bekapcsolt a töltés.
2017. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2017. okt. 15. 23:29
 10/12 anonim ***** válasza:

"Mivel ebben savas akku van, időnként után kell tölteni ioncserélt vízzel."

Nem. Az UPS akkumulátorok zártak, gondozásmentesek, általában AGM vagy zselés felépítésűek.


Az autókban alkalmazott savas autóakkumulátoroknál - amik rövid idejű nagy áramfelvételre vannak tervezve - szükséges az ioncserélt vízzel való újratöltés.

[link]

2017. okt. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!