Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI mint márka vélemény?...

MSI mint márka vélemény? (több lent)

Figyelt kérdés

Eddig vegyes márkában gondolkodtam ( asrock alaplap,asus gpu),de most gondolkodom egy full MSi konfigon,középkategória lenne,20-30 közötti alaplap,(intel 1151)videókártya pedig közép kategória teteje lenne,mondjuk 1050Ti 4gb, vagy hasonló nvidia kártya...

Mi erről a véleményetek? Esetleg van valamilyen MSI terméked ? Jól működik ? Tapasztalat ?



2017. okt. 21. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt sokszor msi alkatrész a gépemben, most mondjuk az alaplapom az. Működik. Ennyi.
2017. okt. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nehezebben találtam jó és itthon is kapható memóriát MSI alaplaphoz, mint Asus-hoz, QVL lista alapján természetesen. Mondjuk AMD-ről van szó, nem Intelről. (Ryzen oldalon amúgy is sok a panasz a memória kompatibilitás miatt.) Ettől függetlenül jó márka, sokan dicsérik, VGA terén sincs nagy panasz, nyugodtan vehetsz MSI-t, csak nézd meg a kiszemelt alaplap QVL (qualified vendors lists) listáját, hogy ne legyen probléma a memória terén.


Például:

[link]


Bal oldalon Compatibility, majd kitudod választani, hogy mire vagy kíváncsi. Skylake, Kaby Lake, stb. És akkor megtudod nézni, hogy mely memóriák vannak támogatva pl. a Kaby Lake proci mellé. Láthatod azt is, hogy milyen Chipset van a memóriában (elvben). Chipsetek terén most a Samsungra van rágerjedve a világ, de a Micron sem rossz. Bár ezt most én megint AMD oldalról mondom, mert na, írtam már feljebb miért. :) Másolgasd a második oszlopban lévő modellszámot árukeresőbe, vagy bármely általad kedvelt oldal keresőjébe, és megnézheted, hogy kapható-e itthon a memória. Mindenképp a modellszámot másold, az a lényeg. Csak valamiért az MSI lapokhoz nehezebb 8GB-ot találni, valamiért itt 16GB-nál kezdődik az élet.


Milyen procit tervezel venni?

2017. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem ezek vannak gépembe

msi h110 pro vd

intel i3 6100

8GB ddr4 2666 kingston hyper

msi GTX 1080 sea hawk

580w táp

1TB+2x2TB WD blue +Adata ssd 120GB nincs használatban


alaplapot és procit cserélni fogom

MSI z170 pc mate alaplapra + i7 6700 oem procira

2017. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, utána nézek amit linkeltél.ezt tervezem :

Intel Core i5-7500 Quad-Core 3.4GHz

Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2400

1050 Ti 4gb (vagy hasonló nvidia)

tápnak meg 550-700 közötti valamilyen márka ami plus bronz 80-as, vagy régebbi gold(de szerintem elég a bronz) Szóval valami ilyesmi lenne,persze változhat minden,egyedül a proci ami maradni fog.. mondjuk várok mindennel,mert a ram árak most nagyon felmentek...

2017. okt. 22. 09:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek nagy igényeid akkor egy 400-450 wattos táp is bőven elég lesz.
2017. okt. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek, egy Be Quiet Pure Power 10 400W, vagy Fractal Design Integra M 450W bőségesen elég egy i5 7500 meg GTX 1050 Ti mellé.


Amúgy a QVL lista Intel oldalon nem annyira fontos, mint most AMD oldalon, de ha ránézel biztos ami biztos alapon, bajod nem lesz tőle. :)

2017. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!