Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PS4 Pro, Xbox One X vagy...

PS4 Pro, Xbox One X vagy várjam meg a SEGA Spartan-t?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy 4K 60 FPS-re alkalmas konzolt szerezni. Szerintetek a PS4 Pro vagy az Xbox One X tudja tartani a 60 FPS-t, vagy várjam meg a SEGA új konzolját, a Spartan-t? A válaszokat előre is köszönöm!

2017. okt. 22. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Van olyan TV-d vagy monitorod, ami képes megjeleníteni 4K-t?
2017. okt. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, de egybe venném meg őket, az eredeti kövér PS4 beszámításával.
2017. okt. 22. 15:52
 3/8 A kérdező kommentje:

SEGA Spartan forrás:

[link]


[link]

2017. okt. 22. 15:53
 4/8 A kérdező kommentje:

A prototípus működés közben:

[link]

2017. okt. 22. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok a Sega új gépére. Ha jó lesz a játék felhozatal akkor remélem egy sikeres konzol lesz.
2017. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én jobban bíznék a Sonyban vagy Microsoftban, mint egy fejlesztés alatt álló találmányban, amiről senki nem mondta, hogy 1. egyáltalán befejezik, ebből adódóan megjelenik. 2. nem lesz egy instabil bugos valami az elején. 3. tisztességes játékparkja lesz, ami miatt érdemes megvenni.


Akkor fog sikeres lenni, ha az AAA címek is mennek rajta, mert azok a címek húzzák a piacot, pörgetik a zsozsót, nem a Panzer Dragoon meg egyéb huszonéves játékok.


Nagyobb esélyt látok arra, hogy egy rétegtermék lesz, nem pedig egy befutott mainstream dolog, mint a két nagy kutya.


Mindezt csak azért írtam, hogy ne ápolj nagy reményeket, hogy majd hozza egy PS4 vagy XboX one szintjét, játékparkját, teljesítményét, stabilitását, miegymását.


Menj inkább arra, ami már tuti, és felmutatott valamit.


Mert a Spartan egyelőre csak egy terv, prototípus, ábrándozás.

2017. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Xbox párti vagyok, de mégis mindenkinek a PS4-et javaslom, az exkluzívok és a nagyobb játékosbázis miatt.
2017. okt. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is, elhiszem, hogy hihetőnek tűnnek azok a videók a neten, de

- SEMMILYEN reális esélye nincs annak, hogy a SEGA évtizedeken belül visszatérjen a konzolpiacra. Nincs tőkéjük és kapacitásuk hozzá.

- SEMMILYEN esélye nincs annak, hogy az előrelátható közeljövőben bármilyen cég a Microsoft / Sony / Nintendon kívül képes legyen kiadni egy mai színvonalú konzolt és hogy ezt a nagy kiadók bármilyen játékkal támogassák is

Nem csak meg kell csinálni a gépet hanem milliárdokat költeni rá és kialakítani egy olyan partnerbázist, hogy a fejlesztők elhiggyék, erre megéri fejleszteni. Tehát miután átugrottuk ezt a "Spartan" konzolt jöhet az Xbox X és a PS4 Pro hiszen jelenleg ez a két konzol van 4Kra tervezve.


röviden: az Xbox erősebb a PS4re több játék van


hosszabban: A PS4 Prot nem sokkal a PS4 megjelenése után adták ki a lehető legköltséghatékonyabb módon. Csak annyira erősebb, hogy még épphogy elbírja a 2K felbontást 4Kra széthúzva. Igen, a PS4 igazából talán csak 5 db játéknál tud 4Kt, egyébként körülbelül a felét tudja amit trükkös módon széthúz teljes 4K felbontásra. Hangsúlyozom, hogy ezek a trükkök is elég jók és nagyon jól néz ki a kép. Az Xbox Xet ezzel szemben igazi 4Kra tervezték viszont, hogy ésszerű keretek közt maradjon az ára ezért pár dologgal pl a processzorral spóroltak. Emiatt a gép, bár a legtöbb játékban full 4K (30fps, csak az lesz hatvan ami az alapgépen is 60) lesz már most lehet tudni, hogy lesznek játékok aminél majd széthúzza a kisebb felbontást mint a PS4 Pro (bár ez nem lesz annyira kisebb mint a Pron ahol ugye a tényleges képméret kb a fele). Ami még az Xbox X előnye a PS4el szemben, hogy abban nem spóroltak a memóriával. Míg szinte az összes PS4 Pro játékok gyakorlatilag csak felnyomja a felbontást és maximum hozzáad pár effektet, addig az Xbox Xes 4K játékok a 4K textúrákat is tartalmazzák. Legutóbbi példa erre a Shadow of War ahol Pron azért elég szembetűnő, hogy az alap PS4 textúrái vannak rajta 1-1ben és gyakorlatilag csak a látótávolsággal meg a nagyobb felbontással kapunk többet. Xbox X-en viszont ugyanúgy a PCs ultra textúrák vannak.

2017. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!