Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket laptopot válasszam?

Melyiket laptopot válasszam?

Figyelt kérdés

Egyetemre megyek jövöre gépészmérnök szakra.Bejárok (1,5 óra) vagy kolis leszek.Szükségem lenne egy strapabíró,gyors laptopra amin a tervezési programokat is tudok használni,(Inventor,CAD,MTS etc.).Játékra nagyon minimálisan használnám.

Egyik lehetöség ugye a MacBook Air 2017 13”,pont a keretem legteteje (300e).

Vagy vegyek inkább hasonló árban Asust,HP-t?

A MacBook: [link]

Az Asus: [link]

a HP: [link]



2017. okt. 30. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább 1-2 éves használt Macbook Pro lenne az igazi. Az akksija még annak is bőven jobb, mint a consumer Asus-nak, HP-nak. Az anyagminőségről nem is beszélve. Sőt, Asus-t egyáltalán nem ajánlom. Semmilyet. HP-ből EliteBook lenne az igazi, de az már nem ez az árkategória. Szóval a MacBook Air a legjobb döntés 300 ezer környékén. Nekem is az van és elégedett vagyok.
2017. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha grafikai alkalmazásokra szeretnéd használni, miért csak olyanokat nézegetsz, amelyekben nincs dedikált videókártya?


Ha költséghatékonyan akarunk dönteni, akkor apple termékeket nem veszünk ugye (a fent linkelt darabban kettővel ezelőtti generációs processzor, és kisebb kijelző van, és így is 60.000-rel drágább, mint a másik kettő, úgy, hogy akciós).

Szóval a videókártya egy fontos szempont, ha CAD-ezni akarsz vele, illetve ne felejts el SSD-t venni bele, ha olyat választasz, amiben nincs. Ezeken kívül viszont én nem zárnám ki a 200k alattiakat sem, bőven vannak köztük tisztességes kijelzővel és VGA-val szerelt darabok is, legfeljebb SSD-t külön kell venni beléjük, ahogy mondtam.

2017. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyébként a linkben nem 2017 es macbook air van.

A 2017 esnek 1.8ghz-s a processzora.

2017. okt. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én használt 2015-ös, 13" Macbook Pro-t ajánlanám. 300e körül találni, akár még garanciásat is.
2017. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!