Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik piaci...

Szerintetek melyik piaci kereskedőnél érdemesebb hardverből bevásárolni?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni vagy összerakatni egy új gépet (PC) és elég sok piaci szereplő kinálatát végig néztem, de gondoltam rá kérdezek lehet, hogy aki jártasabb tudja, hogy hol a legolcsóbb a hardver.

Melyik piaci kereskedőt javasolnátok?: computerimperium, radium, alaza, 220volt, bluechip, aqua, stb.

max 350ig mennék el, és összerakatni vagy készt konfigot venni javasolt?



2017. nov. 1. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
pcx. Van gépösszerakó de itt is a hozzáértők összedobnak neked konfigot 350K-ért.
2017. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Üdv

Én azt javasolnám hogy keress rá google-n a CPU-ra alaplap-ra és a VGA-ra, de NE az árukeresőt keresd a találatok közt, hanem az árgépet, megnézed 3 alkatrésznél hol kapod meg a legolcsóbban, (ajánlatos a VGA-t nézni leginkább, mert a CPU-k és a deszkák ára nem nagyon ingadozik, és kiugró különbségek sincsenek a kereskedők közt) majd buy :D Remélem segítettem (sok sok tízezret lehet így spórolni)

2017. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ötlet félig jó:


Ha nem tudod milyen laphoz milyen proci kell illetve milyen procihoz milyen VGA és az egész konfighoz milyen márkájú és teljesítményű táp akkor neki se állj.

Tedd fel itt külön kérdésben és összeraknak neked egy konfigot az általad kért oldalról. Nekem a pcx jön be , másnak meg más...

2017. nov. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én variálom az üzleteket. Ahol épp a legolcsóbb, de akkor is inkább az ismertebb üzletekből. iponnál nagyon régóta vásárlok, nincs velük bajon, teljesen korrektek. Az alkatrészek java részét most is náluk vettem, viszont a ház a Compkernél olcsóbb volt, így azt ott vettem meg. Másnap rájöttem, hogy kell egy HDD is az SSD mellett, azt meg az Aqua-nál, mert náluk azonnal volt, ráadásul éppen a legolcsóbb.


Mivel autóval jövök megyek, így a belvárosi üzleteknél figyelembe veszem a parkolást, pl ha 500 Ft-tal olcsóbb valami a Compkernél, akkor nem biztos, hogy oda megyek, mert 110 Ft a parkolás MINIMUM, plusz a benga oda. Tehát lehet amit megspórolok 4-5 száz Ft-ot, azt igazából elparkolom benzinezem. Iponnak saját parkolója van, nem kell parkolót vadászni 10 percig. Aqua a Pólusnál nekem meg útba esik, egyáltalán nem kitérő.


Pcx is jó, bár többen panaszkodtak itt garanciáztatással, hogy nem a legjobb üzlet ilyen esetben. iponnak egy külön "üzletük" van erre a célra, nem volt semmi probléma amikor bevittem valamit, vagy elálltam a vásárlástól.


Saját tapasztaltaim, ipon, Aqua, Compker. Mondom, utóbbinál a parkolást kalkuláld bele, ha autóval mennél. Célszerűbb az SMS-t igénybe venni, mert lehet sor van, vagy megnéznéd a terméket. Pl. ki van írva, hogy utólagos reklamációt nem fogadnak el, meg is néztem a gépházat, hogy nem karcos a plexi, nem sérült a ház, stb. Nekem hipp hopp elment 20 perc. De nyilván ha nagyobb tételben veszel, és több ezres különbség van a többi bolthoz képest, akkor belehet vállalni a parkolást.

2017. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze ha vidéki vagy akkor ugrott a "mindigolcsóbbattöbbhelyről" verzió mert lesz postaköltség is. Márpedig nagyobb az esély arra hogy a kérdező nem ért hozzá és vidéki tehát marad az én verzióm...
2017. nov. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kész konfig is jó tud lenni, ha részletesen le van írva, hogy mi van benne. Ami pedig nem jellemző. :) Ebből adódóan inkább azt szoktuk javasolni, hogy inkább alkatrészek kiválogatása, és összerakatás, ha nagyon nem megy otthon.
2017. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Esetleg olvasd el ezt a kérdést, hátha segít, bár itt megint mindenkinek más a sorrendje:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

2017. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!