Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gép vásárlásánál mire...

Új gép vásárlásánál mire figyeljek inkább? A processzorra vagy a merevlemez méretére?

Figyelt kérdés

SSD merevlemezzel vennek uj gepet. Szonabn nem tudom, hogy i3,i5, i7 processzorral legyen felszerelve, illetve ha mondjuk a merevlemez 128-as, de i7 processzorral, az miert mas mint nagyobb merevlemez kisebb processzor.

Memoria egyebkent 4Gb lenne.


Koszi



2017. nov. 2. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az SSD nem merevlemez.

Ha nagyobb merevlemezt veszel akkor több tárhelyed lesz. Ez mondjuk logikus.

Nem tudom mit értesz a nagyobb processzor alatt.

2017. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A SSD tárolást szolgálja. Minél nagyobb, annál több cucc fér el rajta (programok, játékok, filmek, stb...)


A processzor a gép szíve. Minél erősebb, annál gyorsabb lesz a gép.

Persze a memória is befolyásolja, meg sok minden. Ha új játékokkal szeretnél játszani, akkor inkább 8 GB memória kellene

2017. nov. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ahol en neztem, ott azt irja: Merevlemez leirasa: 128 GB Ssd

Mivel jarok jobban? Ha veszek egy ilyet, es a processzor i7-es, vagy 256 GB ssd i5-os processzorral.

Filmeket neznek rajta, de nem hardcore felhznalo lennek, jatszani egyaltalan nem fogok valszeg.

2017. nov. 2. 09:32
 4/11 A kérdező kommentje:
A memoriat kulso tarral tudom boviteni. Ez most igy sztem nem szempont.
2017. nov. 2. 09:33
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ahol en neztem, ott azt irja: Merevlemez leirasa: 128 GB Ssd

Mivel jarok jobban?"


De hát írtam:

"A SSD tárolást szolgálja. Minél nagyobb, annál több cucc fér el rajta (programok, játékok, filmek, stb...) "


"A memoriat kulso tarral tudom boviteni. Ez most igy sztem nem szempont."

A memória és a tárhely nem ugyanaz. Szerintem érdemes lenne hardwer alapoknak utánanézni

2017. nov. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A valaszomat a legelso valaszadonak irtam.


A te valaszod sajnos Neked ertheto, de mivel en itt kerdezek, nem ertem a valaszod. Vagyis koszi a segitsgeet, de ha nyilvan nem tiszta szamomra minden -ezert kerdezem-, akkor talan erdemes lenne ugy megfogalmazni, hogy az a nem hozzaertoek szamara is tiszta legyen.

2017. nov. 2. 09:40
 7/11 anonim ***** válasza:

De az ssd akkor sem merevlemez. A merevlemez/hdd/vincseszter ugyan úgy adattárolásra szolgál mint az ssd csak épp más a működési elve. Az ssd gyorsabb mint a hdd. Ezért szeretik rátelepíteni a rendszert mert akkor az gyorsabban betölt, a vinyón meg tárolni az adatokat mert abból olcsón lehet nagy méretűeket venni.


Mivel jarok jobban? Ha veszek egy ilyet, es a processzor i7-es, vagy 256 GB ssd i5-os processzorral.

Filmeket neznek rajta, de nem hardcore felhznalo lennek, jatszani egyaltalan nem fogok valszeg.


Ilyen felhasználásra aztán tök felesleges költeni egy i7-re. Egy i3 is bőven elég lenne, de szerintem még egy pentium is megteszi netezni meg filmet nézni. De akár az Amd ryzen procijai között is nézelődhetsz. Ssd-ből meg megteszi a kisebb is, csak legyen mellette akkor kb. 1 terrás vinyó is.



A memoriat kulso tarral tudom boviteni.


A memória az a ram. Azt nem lehet külső tárral bővíteni.

2017. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kezdjük a legelején szerintem.


Mennyi pénzed van az egészre?

Mire szeretnéd használni? Net, film, zene, office? Vagy játék is? Milyen játékok?

Periféria, mint egér, billentyűzet, monitor van?

2017. nov. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as, koszi!


Film, zene, nem fogom tultolni ezeket. Jatek szerintem minimlais. Office igen, kepszerkesztgetes mondjuk Photoshopon, de nem uzemi szinten.

Idotallot szeretnek, vagyis modern gepet, nem visszafele haladnek az idoben, ami megbizhato lesz 3-5 ev mulva is, vagy tovabb nyilvan. Nem akarom, hogy lassu legyen es orulnek, ha wifin is tudnek filmet nezni. Azt sem szeretnem, ha 2 program futtatasa kozben valamiert feladja a gep (a multkor siman ujraindult a gep, amikor facebookra is felmentem..)

Valszeg laptop lesz belole, es kb 250 korul.

2017. nov. 2. 10:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Most akkor gép vagy laptop? Csak mert nem mindegy merre megy a beszélgetés, mert ha nagyon laptop kell, akkor nem kezdünk el asztali gépeket összerakni neked. :)


Mindegy, itt van egy asztal PC verzió.


Mivel alapvetően nem a játék a fő prioritás, így ennek megfelelően nézegettem alkatrészeket:


Alaplap:

MSI B350M Pro-VD Plus

24 197 Ft


Processzor:

AMD Ryzen 5 1400 3.20GHz AM4 BOX

45.773 Ft


Memória:

CRUCIAL 8GB DDR4 2400MHz CL17 CT8G4DFS824A

24.324 Ft


Videokártya:

ASUS EX-GTX1050TI-4G GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 PCIE

54.859 Ft


Merevlemez:

WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

13.876 Ft


SSD:

ADATA 128GB Premier Pro SP920 SATA3 2,5" ASP920SS3-128GM-

21.292 Ft


Ház:

NZXT Source 340 Special Edition

25.244 Ft


Tápegység:

BE QUIET! Pure Power 10 400W

18.363 Ft


Van egy 128GB-os SSD, arra mehet a rendszer, meg a programok, a terrás HDD-re meg az egyebek. Bár nem tudni milyen játékokról van szó, de ez a VGA azért kell, ha gépigényesebb játékokról van szó. De amúgy lehet elég egy alap VGA, csak hogy legyen kép, meg ha előveszel egy játékot.


A ház az kicsit húzós, de igazából bármilyen gépház elég 15.000 Ft környékén. A proci az középkategória, mindennapi használatra, néha játékra bőven elég. 8GB RAM azért kell manapság, 4GB-tal nem mész nagyon messze, az úgy pont elég elbogarászni.


Intel Kaby Lake-et én nem nagyon erőltetném, de végülis az is jó tud lenni bármire.


227 928 Ft amit összeraktam, nincs benne optikai meghajtó mondjuk. Ha nagyon intel, akkor elég egy i5 7500, 56.000 Ft iponon, meg egy MSI B250M PRO-VDH alaplap 21.000 Ft-ért, a többi marad. És akkor lesz kb. 237.000 Ft. De ha találsz egy olcsóbb házat ami tetszik, akkor 225 az i5-tel.


Az az igazság, hogy amire szeretnél gépet, arra nem kell 250.000 Ft-ot költeni. Bármelyiket is választod (Intel vagy AMD), elleszel vele jó pár évig, ha tényleg csak net film zene office képszerkesztés, némi játék néha néha.


Amúgy egy AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz is belefér a keretbe 61.000 Ft-ért, azzal meg végképp elleszel sokáig. Csak szerintem az már lehet túl sok netezni meg filmet nézni, egyéb hétköznapi dolgokat csinálni.


243 997 Ft és még mindig belefér a keretbe optikai meghajtó meg gépösszerakás iponnál, úgy leszel 250-nél ha nagyon kell ODD és összeakarod rakatni.

2017. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!