Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macbook megfelelö?

Macbook megfelelö?

Figyelt kérdés

vegyek macbook airt egyetemre,vagy inkább windowsos laptopot?max 300e

müszaki egyetemre fogok járni és félek a kompatibikitási problémáktól..valakinek van tapasztalata?



2017. nov. 2. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Arra, hogy a tanulj (vagyis jegyzetek olvasása / készítése, néhány program futtatása) egy 100.000Ft-os laptop is elég.


Én windows-osat vennék az ára miatt.

2017. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Egy 100.000 Ft-os laptop sz.rt sem ér. Egy gusztustalan anyaghasználatú ipari hulladékot kapsz ennyiért. Egyik rokonnak is volt 160 ezres Asus. Még a vásárlás évében megdöglött a dvd író, garancia után a HDD, majd a képernyő zsanérját kellett cserélni. Arról nem is beszélve, hogy már akksival nem is lehet használni, csak konektorba bedugva, valamint úgy melegszik, mint egy sütő. Akkor ezek után mit merjen várni az ember egy még olcsóbb consumer laptoptól ? Ne ajánlgassunk már ilyeneket. Normális ember több évre tervez, márpedig ilyen laptoppal nem lehet. Ráadásul egyetemre nagyon nem mindegy, hogy hány kg az a nyomorult gép, amit minden nap reggeltől akár estig cipelni kell. Az sem mindegy, hogy szétesik-e vagy kigyullad-e. Én a Macbook-ot bátran merem ajánlani. Az akksija az Apple gépeknek a legjobb a piacon a Thinkpad-en kívül. A súlya is abszolút rendben van, az anyaghasználatról már nem is beszélve. Egyik ismerősnek 2013-ban vásárolt Macbook Pro-ja még mindig jól működik. A kompatibilitástól nem kell félni, mert lehet OSX mellé Windows-t telepíteni legrosszabb esetben. Normális egyetemen kínálnak Windows és Apple alternatívát minden szükséges programra (sok külföldi országban így van). Bár Magyarország nem normális ország és a BME annyira Microsoft nyaligátor egyetem, mint amennyire a BCE Fideszes. Szóval teljesen jogos az aggodalom. De fontos megjegyezni, hogy tényleg Apple minőségű Windows laptopot nem kapsz olcsóbban.
2017. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Egy 100.000Ft-os laptop sem megy tönkre legalábbis nálam és az ismerőseimnél sem. Persze, lehet venni Mac-et is, nem azt mondtam, hogy nem csak azt, hogy arra, hogy iskolába járjon vele arra egy olcsó gép is tökéletesen megfelel erre a célra. Arra 300.000Ft-os számítógépet venni, hogy az ember powerpoint prezentációkat nézegessen meg dokumentumokat szerkesszen tök felesleges.


Még egy előnye az olcsó gépnek, hogy ha esetleg kár éri, akkor nem dől dugába a családi költségvetés.


Ha pénz nem számít akkor vedd amelyik szimpatikusabb. Ha számít a pénz, akkor nem az olcsó laptop miatt fogsz megbukni / átmenni az analízis szigorlaton.

2017. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mac párti vagyok de pl most láttam , hogy a médiánál van pár macbook airhez hasonló asus gép 300 ezer körül. Azokat a jobb kijelző miatt ajánlanám illetve az erősebb vga miatt. Szintén könnyű gépek.
2017. nov. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen,igazatok van köszönöm a válaszaitokat..Már megvárom a Black Fridayt és ha lesz értelmes akció hasonló paraméterü Windowsos laptopra,lehet inkább azt veszem..

Bár most a 2017-es Macbook Air 270k a Mediában,ekkora akció apple termékekre nem hiszem hogy lesz BF-en...

2017. nov. 3. 11:05
 6/6 anonim ***** válasza:

#2

Az rokonod gondolom nagyon vigyáz a gépére és biztosan ért is hozzá. Ha vigyáz az ember a gépre (értsd nem ejti le, nem utögeti) akkor egy HDD hamarabb avul el, minthogy töbkremenne. Tehát hamarabb veszel új laptopot nagyobb tárhellyel, mint hogy tönkremenne a merevlemez.

A zsanérral nem tudom mit csinálhatott de ha nem feszegeti, akkor egy 100.000-es laptopon se megy tönkre.

Néha talán érdemes lenne kitakaríttatni a hűtő rendszert, a processzort meg újra pasztáztatni és már nem is melegszik. Az akksit meg szeretik egész végig úgy használni, hogy reggel bedugják, este kihúzzák, ha esetleg töltő nélkül megy, akkor pedig az utolsó utáni pillanatban rakják fel tölteni, mikor már majdnem lemerült. Na ezt ugye mondani sem kell mennyire tesz rosszat az akksinak.

Szóval egyetemen is ellehet lenni olcsóbb gépekkel semmi probléma nincs velük ha az ember megbízható helyről veszi, és normálisan használja. Sokan verik a nyálukat egyetemen, hogy "hú ebbe i7-es van 8 giga rammal, meg 512-es SSD, és ez aztán mindent tud", csak egy átlag egyetemista valóban PDF-eket olvas rajta, internetezik, felmegy a Neptunra es nagyjából ennyi.

Erre 300.000-es gépet venni tök fölösleges. Mire pedig odakerül, hogy ezzel dolgozik (3-4-5 év), addigra a ma vásárolt gép úgy is elavult lesz, ha 100 volt ha 300.

2017. dec. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!