Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDMI átalakítása VGA-ra...

HDMI átalakítása VGA-ra DVI-on keresztül?

Figyelt kérdés
Van egy monitorom amin csak VGA bement van, és egy laptopom, amin csak HDMI kimenet van. Volt egy kábelem ami a HDMI-t átalakítja DVI-ra, aztán vettem egy átalakítót, ami a DVI-t átalakítja VGA-ra. Összedugtam mindent aztán semmi nem történt, nem lehetne így átalakítani már, vagy lehet, hogy a kábel hibás?

#VGA #kábel #HDMI #informatika #DVI #minden kompatibilis mindennel ha eléggé akarod
2017. nov. 4. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem vettél egyből egy HDMI - VGA átalakítót? Nekem is úgy működik az asztali gépem, monitorom.
2017. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a DVI kimenet alakítható VGA-ra, amelyikben analóg jel is van. A HDMI kimeneten csak digitális jel van, hiába alakítod DVI-vé, attól még nem lesz ott analóg jel.

Van HDMI-VGA átalakító, de inkább ne kínozd vele magad.

2017. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, egy dolgot felejtesz el. A HDMI digitális jelet továbbít. A VGA analóg jellel dolgozik. Hiába alakítod át a csatlakozót HDMI-ről VGA-ra, a jel maga nem lesz analóg. Ehhez aktív átalakítót kell venni, célszerű rögtön HDMI-VGA átalakítot venni, egy szolid 6-8 ezer Ft.
2017. nov. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy vegyen újat, van használt is a világon.
2017. nov. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 És minek vegyen akár újat, akár használtat? Jól működik a jelenlegi is, senki nem fog csak azért új monitort venni súlyos tízezrekért (nem új, mint bolti, hanem új, mint másik), mert valaki szerint az analóg jel, meg a VGA már őskövület. Működik? Működik. Van átalakító? Van. Akkor? Én sem azért fogok új monitort venni, mert fújmár VGA portos, meg analóg jeles. Azért fogok majd újat venni, hogy mondjuk nagyobbat, nagyobb felbontásút használjak helyette.
2017. nov. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 4. mire válaszolt? Töröltek közben?
2017. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!