Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkre ment a HDD, mi okozhatt...

Tönkre ment a HDD, mi okozhatta a vesztét?

Figyelt kérdés

Üdv! Újra szerettem volna telepíteni a laptopom, ám valamiért nem sikerült a hivatalos MS programmal megcsinálni a telepítőt, szóval úgy döntöttem, hogy visszaállítom alapállapotba (eredeti Windows). Nagyon lassan csinálta, 61%-nál pedig megált és csörgött meg csattogott a vinyó. Kiszedtem, visszaraktam és bekapcsoltam, nagyon sok töltés után behozta az egeret meg egy képertnyőt, hogy nem törlődött ki minden, aztán megált egy kék képernyőnél. A HDD továbbra is csattog. BIOS-on belül látom. Mi okozhatta ezt? Kondíció (HD Sentinel szerint) 100% volt.


Futtassak le egy live Linuxot mielőtt veszek egy SSD-t a helyébe? Hogy biztos a HDD e a hibás?



2017. nov. 5. 14:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve, ha veszek SSD-t, és feltelepítem rá a Windows 10-et az be fogja aktiválni magát? Eredeti Windowsal lett a gép véve 4 éve (Windows 8), mindig frissítve volt. A licensz így is megmarad?
2017. nov. 5. 14:31
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Amit tehetsz ellene az az, hogy nem dobálod, nem ütöd a gépet. Ezen túl nem sok mindent, mivel ami elromolhat az el is romlik. (lásd a mellékelt ábra)


Ha a HDD csörög csattog, akkor elég valószínűtlen, hogy mondjuk a videókártya lenne a rossz. Próbáld valahogy lementeni róla az adataidat (lehetőleg hozzáértő segítségét kérve) és cseréld ki egy működőképesre. Amíg ez nem történik meg lehetőleg már ne működtesd a winchester-t.


A licensz a tiéd, az nem függ attól, hogy milyen hdd van a gépedben.

2017. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Adatmentésre nincs szükség, nem volt rajta semmi, tele volt szeméttel, épp ezért akartam újrarakni. Meg ha megszakadt a visszaállítás, akkor maradhattak rajta "értelmes" adatok?
2017. nov. 5. 14:43
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Igen, maradhattak. De úgy a legjobb ha nincs rá szükség, mert csörgő-zörgő hdd-ről sok minden általában már nem állítható vissza.
2017. nov. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!