Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopok hamarabb tönkremenn...

A laptopok hamarabb tönkremennek mint az asztali gépek?

Figyelt kérdés

Van egy asztali gépem amit 10éve használok, és semmi baja nem volt.De most vettem egy hp omen laptopot, amit kb heti 60órába használnék. A gép szokott 75fok körül is mozogni.

így kifog bírni 5-10évet?



2017. nov. 6. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a kettő között összefüggés. A gép is tönkremehet 3 év múlva, akár csak a laptop. A számítástechnikában nem igazán szabad előre tervezni, mivel nem nem úgy van hogy te megveszed a drágábbat mivel az tovább fogja bírni. Igen lehetséges hogy tartósabb lesz,de ez közel sem biztos.
2017. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
A laptop gyorsabban amortizálódik mivel sokat cipelik, níg egy aszti gépet nem ér semmilyen külső hatás. Nem mellesleg az asztali gépet tudod fejleszteni ha kezd elavulni, egy laptopnál ez elég problémás.
2017. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A meleggel nem lesz baja, ha nincsenek elfedve a szellőzőnyílások.

Az összes laptopos ismerősöm a gép felett eszik-iszik, és pár havonta egyszer mindegyikük leejti-ezek sokkal veszélyesebbek, mint egy kis melegedés.

5-10 évre előre nem lehet semmit megjósolni.

2017. nov. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Apunak van egy Toshiba laptop a 80-as évek végéről és kettő igazi IBM Thinkpad a 90-es évekből. Mindhárom laptop működik. Jelenleg egy 2 éves Macbook Pro-t nyúz és hibátlan a gépnek még az akksija is. Nyílván nem a 120 - 180 ezres Asus és egyéb olcsóbb consumer hulladékok fogják kibírni 5 - 10 évig. Minket speciel baromira nem érdekel, hogy milyen asztali gép jönne ki a normális laptopaink árából és mennyire szuperül lehet azt bővíteni. Az asztali nem alkalmas utazáshoz, mobilitása szinte nulla. A kábel dzsungelről már nem is beszélve.
2017. nov. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4-es én kb 7 éve vettem meg egy laptopot, ami a boltban a legolcsóbb volt asszem 70-80e. Nyilván full alap modell volt, de még a mai napig megy. Akkor ez a laptop már minőségi prémium kategóriába tartozik csak mert sok milliós laptop azóta már rég elromlott? Attól még hogy valami olcsó nem rossz, főleg ma. Én lennék a legboldogabb ha azért mert 3x annyit fizetek egy termékért 3x bírna többet... De sokszor még kevesebbet bír bizonyos dolgok miatt..
2017. nov. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!