Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A router tápjánál számít ha...

A router tápjánál számít ha kisebb a milliamper szám?

Figyelt kérdés
Van egy TP-link routerem, aminek a tápja 9V 850mA, de sajnos elromlót. Néztem hozzá szintén TP-link tápot, de annak a milliamper száma kisebb 9V 6mA. Működni fog vele vagy sem, vagy le is égheti?
2017. nov. 6. 18:50
 1/4 Robivosi ***** válasza:
100%
Nem fogja leégetni, de lehet, hogy el sem tudja indítani a routert éppen a kisebb áramerősség miatt.
2017. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

hát... az "elromlót" táp 850mA áramot tud leadni, a TP link tám pedig 6mA-t. Bár gondolom inkább 600mA-t, csak elírtad. Ami csak kevesebb áramot tud leadni, azt biztosan nem fogja leégetni a router-ed, maximum a router nem fog működni, például állandóan újraindul.


Meg lehet próbálni, bajod nem lesz tőle. De erős a gyanúm, hogy nem véletlenül 850mA-es tápot adtak hozzá.

2017. nov. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Ajánlott lenne ugyan akkorát vagy nagyobbat. De hát a szükség törvényt bont.


Ismerősömnek tönkre ment szintén a TP-Link routerének, az adaptere. Volt egy TP-link Switch -e használaton kívül, szintén 9 V -os, de kisebb mA -es volt. Azzal helyettesítettem neki. Már kb. két éve stabilan megy neki.

2017. nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt már meg se merem kérdezni: biztosan egyenáramot ad le mindkét táp?

A pót amúgy eléggé vékonynak tűnik, 7.6W helyett mindössze 5.4W, szerintem kevés lesz

2017. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!