Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja az alaplapomnak?

Mi lehet a baja az alaplapomnak?

Figyelt kérdés
Van egy ASUS P8P67 EVO alaplapom. Belerakok mindent, és elindítom, nem bootol, nem ad képet egyáltalán, és a DRAM led pirosan világít rajta. Hangjelzés nincs. Utána néztem az ASUS oldalán, és ez elvileg azt jelenti, hogy a POST feladatokat DRAM-mal kapcsolatos problémák miatt nem tudja végrehajtani. És hogy ha megnyomom a LED melletti gombot 2-3 mpig, akkor finomhangolja addig, amíg meg nem találja azt az állapotot, amivel el tudja végezni a POST feladatokat. Meg is nyomtam, a DRAM led villogni kezdett, majd pár mp múlva újraindult a gép, és a DRAM led még mindig villogott, és hagytam pár percig, de semmi sem történt, nem javult meg.. Gondoltam rá hogy lehet hogy az a ram, amim van nem kompatibilis vele, így vettem másikat, aminek kompatibilisnek kellene lennie, de azzal is ugyan ezt csinálja. Megpróbáltam, hogy nem a DIMM A1-es slotba rakom a ramot, hanem egy másikba, és úgy indítottam el, úgy pedig a DRAM led nem világított, viszont a gép hangjelzést (csipogást) adott. Egymás után volt több csipogás, viszont nem ismétlődő, a csipogási ciklus csak egyszer zajlott le. Viszont hogyha egyáltalán nem raktam bele ramot, akkor másféle ritmusú, és már végtelen ciklusú csipogásba kezdett. Tehát érzékeli azt, hogyha nincs benne ram, és azt is hogyha teszek bele, melyik slotba rakom, szóval ki lehet zárni azt, hogy gond lenne a slotokkal, mert ha ram van a DIMM A1-es slotban, akkor nincs hangjelzés, csak a LED világít.. Akkor mi lehet a probléma? Mit tudnék vele csinálni?

2017. nov. 7. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Írd le, hogy az adott csipogások milyenek


Értem, hogy pl "hosszú-rövid" , "3 rövid 1 hosszú" stb

2017. nov. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A csipogások szerintem egyértelműen csak a RAM helytelen behelyezését jelzik. Csak azért próbáltam meg helytelenül berakni, hogy ha helyesen rakom be, akkor észreveszi-e egyáltalán. És amikor a DIMM A1-es foglalatban van, akkor nincs csipogás, csak a DRAM LED jelzi a problémát, szóval fölösleges a csipogással foglalkozni, ezt csak úgy leírtam mellékesen.
2017. nov. 8. 19:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerinted felesleges, szerintem meg egyértelműsíti a hiba jelegét, akor is ha NEM a RAM-okkal van a baj.


Mivel minden hibának van egy "csipogó kódja" azaz a csipogás jellegéből következtetni lehet a hiba jellegére is.


Feltételezem az egyszeri csipogás az [HOSSZÚ-RÖVID-RÖVID-RÖVID] volt, ez RAM hibát jelent.


Az ismétlődőre nincs tippem, mivel nem tudom, hogyan csipogott......De egyébként én megpróbálnék egy BIOS/CMOS Default-ot (nullázást) csinálni


Erre is van egy gomb vagy egy jumper, de ha nincs, akkor egy teljes áramtalanítás, majd alaplapi elemet fél percre kivenni, ez is nullázza a CMOS-t

2017. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Jumper gombot már próbáltam. A folyamatos szerintem azt jelzi hogy nincs benne a RAM. Tudom hogy minden hibának van egy kódja, de szerintem egyértelmű hogy a ram hiányát akarja jelezni olyankor, illetve a helytelen betételét. Majd ha hozzájutok, leírom a csipogást azért.
2017. nov. 9. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!