Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan fényképezőgép...

Van olyan fényképezőgép (kezdőknek), ami felveszi a versenyt a Samsung S8+-szal?

Figyelt kérdés
Csak a fényképezőért nem venném meg ezt a telefont, így valami elfogadható alternatívát keresnék fényképező formájában. (terület: város fotózás)

2017. nov. 13. 08:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj ezzel, hogy ami nyers kép egy jobb fényképezőgépből kiesik, azzal még nagyon sok munka van mire elveri egy mobiltelefon szoftveresen alapból széttuningolt képeit, persze akkor már sokkal jobb minőségben. A kérdés az, hogy point and shoot menni akarsz és fotózni, vagy bíbelődnél a képekkel? Mert ha nem bíbelődnél a képekkel és csak magadnak fotózgatsz arra sokkal jobb egy mobiltelefon, már csak a praktikuma miatt is.
2017. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi a sok érvet és választ, körbebóklászok és megnézem mit kínálnak a fekete péntek akciókban:)
2017. nov. 15. 07:56
 13/18 MGéza ***** válasza:
#11: egy nagyon picit le vagy maradva, úgy egy évtizeddel. A profi gépek is tudnak mindenféle effekteket, beállításokat. Látszik semmit se tudsz róla, de azért beleokoskodsz.
2017. nov. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 MGéza ***** válasza:
Igazából 10-11-es azon kívül hogy a telefon elfér a zsebedben, semmiféle észérvet nem tud szerintem a telefon mint fényképezőgép/kamera mellett felmutatni. Nos ha valaki komolyan gondolja az amatőr fotózást, akkor nem fogja zavarni egy kis táska az oldalán max 1kg súllyal, persze csak járok-kelek a városban gondolok egyet és fotózok, arra mobil állandóan kéznél van, a profi gép macerásabb. De célirányos útvonalokhoz, konkrét elképzelésekhez jobb a profi gép, példának okáért egy mobiltelefonnal a büdös éltben sem fogsz olyan panorámaképet készíteni egy kilátóból, mint egy jó fényképezőgéppel. Az effektek amik a telefonok kamerái tudnak mit gondoltok honnan vannak átvéve? Csak nem? :O De igen.
2017. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#13-14: Fotós vagyok, ebből élek, nyilván semmit sem tudok róla. De akkor tegyük egy kicsit tisztába a dolgokat.


Egy profi gép kb. 1-1,2M Ft ma Magyarországon, sajnos a fotográfiában a kérdező kerete aprópénznek számít. Profi gépet a többség nem vásárol arra a célra amire a kérdező eszközt keres. Profi gépben nem találni effekteket. Talán az előre definiált színbeállításokat lehet egyébként effektnek hívni, de azok is csak a nyersfájlba integrált JPG előnézetre vannak hatással, az általam feljebb említett digitális negatívra nem. Tehát nincsenek bennük effektek. Vannak alapvető képjavító algoritmusok de ezeket a fényképezőgépeket olyanoknak gyártják akik tudnak fényképezni és már a kép elkészültekor tudják, hogy milyen utómunkát kap majd az adott fotó ezért nincsenek telepakolva ezekkel.


Az effekt amit utólag telefonon rádobsz a képre, hogy menőnek gondoljanak a haverok nem egyenlő a képjavító algoritmussal amit az eszköz alapból elvégez a képen, ha akarod ha nem.


Én nem azt vitatom, hogy nagyobb szenzorral, jobb minőségű objektívvel jobb képeket lehet-e csinálni. Én azt mondom, hogy semmit sem ér a nagyobb szenzor és a jobb minőségű objektív ha nem tudod, hogy mit kezdj vele. Ugyanezt a vitát le lehetne folytatni bridge vs. dSLR vagy bridge vs. MILC témakörben is és ha az alkalmazhatóság a kérdés akkor ott is a bridge nyerne. Kivéve ha van az a két-három millió forint amiből megveszed azokat az eszközöket amiktől ugyanarra lesz alkalmas a kettő. Nyilván a dSLR-nek vagy a MILC-nek százszor jobb lesz a minősége, kérdés, hogy kell-e és akarod-e cipelni a tízkilós szettáskát a hat objektívvel és a tíz akkumulátorral.


Fenntartom: valakinek aki nem tud fényképezni és nem is akarja megtanulni azt, nem akar utólag dolgozni a képeken, jobb egy mobiltelefon, mert jobb képeket fog vele készíteni. Arra van kitalálva, hülyebiztos ha úgy tetszik. A dolog ott válik érdekessé, amikor a fényképezés már tudatos és a fotós képes arra, hogy az expozíciós beállításokkal és utómunkával azt láttassa amit láttatni akar. Ehhez viszont évek kőkemény munkája és tanulás szükséges.

2017. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Még azt is megkockáztatom hogy fotóra egy 30-50 ezres kompakt Lumix is fényévekkel jobb bármelyik mobilnál. Az iphone-nál pedig fokozottan igaz. Életlen és zajos.
2017. nov. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Úgy látom egész jó beszélgetés kerekedett belőle. Nekem "hülyebiztos" kell:) Csomó számomra érdekes dolgot látok a városba, ami magával ragad. Vettem pár éve egy Samsung (fényképezőt kb. 30-ért) és nekem nem igazán tetszik, amit csinál. Összességében arra jutottam, hogy mobilt keresek és ha egy év múlva is ilyen lelkes maradok, akkor elgondolkozom egy nagyobb keret létrehozásán fényképező és oktatás igénybevételére:)


Köszi a válaszokat:)

2017. nov. 16. 08:23
 18/18 anonim ***** válasza:
#16: Miben jobb? Melyik iPhone?
2017. nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!