Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért pörög 100%-on a HDD és...

Miért pörög 100%-on a HDD és az SSD letöltés alatt?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy ha letöltök, (nem egyből, ált 5-6 gb letöltése után) mind 2 100%-on pörög, belassul a gép és csak egy restart zökkenti ki belőle. Ha leállítom a letöltést, akkor ugyan úgy 100%-on pörög mind2.

2017. nov. 13. 21:04
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Valószínűleg darabosan töltesz (több szálon, vagy torrentként) és új a Win (azaz 7 vagy újabb) és mellette az automatikus töredezettség-mentesítés be van kapcsolva.


De ami még előfordulhat, hogy letöltés közben elfogy a RAM és minden a SWAP-ba megy. Ezt úgy tudod meg, hogy amikor elkezdesz tölteni, megnézed mennyi üres van. 8GB-ból mondjuk 4. Aztán 4GB letöltés után ismét megnézed, és ha már csak 2 vagy 1GB van csak, akkor hamarosan, amikor 0,3GB-ig elér, onnantól csak a SWAP-ba dolgozik és a gép lényegében belassul a következő újraindításig.


Ennek az elfogyásnak lehet oka pl. böngészőben több lap (10-30) egyidejű megnyitása, de lehet simán a böngésző is. Pl. a Firefox egy lapot megnyitva és otthagyva fél napra a kezdeti mondjuk 200MB-ból akár a 2GB memóriahasználatig is fel tud ugrani.


Valószínűsítem, hogy esetedben a RAM elfogyása okozza a hibát. Nézz utána, hogy mi eszi meg!


Fontos, a gyári feladatkezelő nem a valós értékeket mutatja! Anvir TaskManager viszont a valósat és pl. ki is emeli a nagy terhelést okozó programot.

2017. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na végig ültem..

Elkezdtem letölteni, egyre jobban telítödött a ram, mígnem 99% 7,9GB/8Gb-ig telítődött, egyszercsak az SSD 100%-osan használva lett 0%-ról. A HDD pedig a laza 40-60%-os használatról hírtelen ő is 100%-lett.

Megnéztem, és semmi nem ette kirívóan a RAM -ot, csak akkor hova tűnt az a sok GB?

2017. nov. 14. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!