Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez hiba?

Merevlemez hiba?

Figyelt kérdés

Pár napja jött meg acer laptopom a szervízből, mert tönkrement a merevlemeze. Rendben kicserélték a hibás hdd t, kb3 napja frissen telepítettem a windows 10 et, minden teljesen jó volt, ma viszont netezés közven gyakorlatilag az egyik pillanatról a másikra olyan szinten belassult, hogy perceket kellett várni egy ablak bezárására. Nagy nehezen újraindítottam, de az acer feliraton túl nem jut a gép (csak tölt, tölt...)

Lehetséges, hogy a vadi új hdd halt be megint?



2017. nov. 13. 23:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Még mielőtt újraindítottam ránéztem a feladatkezelőra. Proci, ram rendben volt, de a merevlemez 100%on volt, írási sebessége meg 0,1-0,5 mb/s volt...
2017. nov. 13. 23:13
 2/5 Mr. V. ***** válasza:
56%

Futtass egy HDD ellenőrző progit (Victoria, MHDD) egy boot-CD-ről, ami a felületet ellenőrzi, nem a fájlokat!

További hiba lehet, hogy SATA helyett IDE-re van állítva a BIOS-ban, így a kompatibilitás miatt nagy sebességcsökkenés történhet.

Illetve próbáld meg átrakni egy másik gépbe és ott futtatni egy tesztet (pl. külső USB-s HDD csatolóján keresztül).

Tudni kéne az előző hiba okát és hogy valóban kicserélték-e, de maga a gép nem teszi tönkre.

Az általad leírt jelenség bad block miatt szokott előfordulni, ami így újonnan nem valószínű, hacsak nem vágták a földhöz működés közben.

2017. nov. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, új hdd t raktak bele, ha jól emlékszem hard disc sentinel nevű programmal ellenőriztem le, 0 órás, friss volt a hdd, kb 5-6 órát ment össz... A garancialapra szektorhiba volt írva.


Bem akarom nagyon kiszedni a gépből, mert ha jól tudom akkor ugrik a garancia.

A többit amit írtál kipróbálom, legvégső esetben megint megy a szervízbe...

2017. nov. 14. 20:11
 4/5 A kérdező kommentje:

De az a vicc, hogy tényleg az egyik pillanatról a másikra lett használhatatlan, nem ejtettem le a gépet, semmilyen külső behatás nem érte...


Egyik pillanatban minden ok, leszedtem egy pdf file t a netrő, meg akartam nyitni és gyakorlatilag olyan szinten lelassult, hogy percekig tartott mire reagált valamire, kikapcsolás után meg az acer feliratnál megakad...

2017. nov. 14. 20:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Naaa, sikerült újrarakni a windows t, de a friss merevlemez már 95% os. Megy ameddig megy aztán megint irány a szervíz...
2017. nov. 14. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!