Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a laptopomból kiveszem a...

Ha a laptopomból kiveszem a töltőt és úgy üzemel áramról, kevésbé fog felmelegedni maga a proci és az alaplap? Normális a 80-85 fokos hőmérséklet? (nem állandóan de javarészt, és 60-75 körül)

Figyelt kérdés

#hőmérséklet #processzor #laptop #hütő ventilátor
2017. nov. 15. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit magas, érdemes volna a hűtést ellenőrizni, esetleg újrapasztázni, de ahhoz bontani kell. Esetleg mehet alá egy hűtőpad.


Ez, bár nem olyan magas( 60-70), de ahogy telik az idő, a tartós magas hő miatt fáradni fog a műanyag, alaplap egyaránt. Érdemes foglalkozni vele.

2017. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Igen hűtőpad már van 2 is alatta! :D Szétszedni meg annyira teljesen nem merem, elvinni csináltatni meg nem éri annyit.


Szedjem le a fedőt amiket le lehet? Az segít és úgy alá a hűtő padokat?

2017. nov. 15. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fedő a fazékon szokott lenni. :)


Nem kell szétszedni, mert akkor teljesen védtelen lesz az alja, és felborul teljesen a levegő áramlása. A leírtak alapján nem új gépről lehet szó, érdemes volna pasztázni, és teljesen kitakarítani. Tudom, hogy ez pénz, de gányolással nem sokra mész. Ha már a prociről sem jön át a hő rendesen, akkor kb. lehet csinálni vele bármit, nem lesz jobb, pasztázni kell.

2017. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó hőfokok. Pasztázni, tisztítani kellene.

Youtubeon lehet meg is találod a szétszedést. Nagyon odafigyelve, minden kis csavarra figyelve kell szétszedni, ami a könnyebb. De én is szétszedtem, és össze is raktam. Egy másik gépen néztem a videót és fényképeztem is, csavarokat részegységenként külön tettem, ha pl 5-ből az egyik kisebb azt le is rajzoltam hova kerül. Azóta többször is megcsináltam.

A töltő kivétele nem befolyásolja a procit. A hátsó részt megemelheted pár centivel, az segít akármivel. Hűtőpad szerintem nem segít. Pasztázás az segít.

2017. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80-90fok nem magas. 100foknál kapcsol be a hõvédelem. A paneleket csipeket nem a magas hõmérséklet nyírja ki, hanem hanem a magas hõ ingadozás. Tudom mert olyan gyárban dolgoztam ahol nyomtatott áramköröket gyártottunk és ott több száz fokon sütik az elemeket. Ami káros a gépnek az a hõingadozás. Ráteszik a bazi nagy hūtõket aztán 40-50fokos hõingadozás is megvan. Egy mérnök mondta hogy a legjobb amuhy egy nagy jó hõvezetõképességū passziv hūtõ az ideális. Mert a hõingadozás, megrepeszti a forrasztásokat nyakokat és réteg elválást okoz. Nekem a mostani laptomom több mint 400 ezer forint volt Acer Nitro. 80 fokos játék közben. 98fokon kapcsol be a hõvédelme.
2022. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!