Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért megy csak x2-vel a HD...

Miért megy csak x2-vel a HD 5770-es kártyám a x16 helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy Sapphire HD 5770 Vapor-X-es kártya amit már több mint 7 éve nyúzok. Viszont az utóbbi időben elkezdett furcsaságokat művelni. Először talán egy éve lement a PCIE 2.0 sávszélessége x16-ról x4-re, de ezt akkor megoldottam azzal, hogy újratelepítettem a gépet. Akkor valószínűleg driver gond volt. Valamiért leszedte a legújabb Crimson drivert, persze az már nem támogatja a kártyám. Viszont nemrég újra előjött ez a 4x-es dolog, viszont most nem volt driver telepítés. Szétszedtem a gépet, hogy kitakarítsam (írták külföldi oldalakon, hogy ez segíthet), de nem változott semmi. Nem volt kedvem megint telepítgetni, ezért úgy hagytam, amúgy sem éreztem teljesítménybeli csökkenést. Most viszont múlt hét vasárnap azt vettem észre, mintha valamivel csökkent volna a teljesítmény, megnéztem és most már csak x2-őt mutat. Újraraktam a gépet, de semmi. Szétszedtem a gépet, erre az egyik 2 gigás ramom beadta a kulcsot (eddig 6GB volt most már csak 4). Haveromék elhozták a gépüket meg a videó kártyájukat tesztelni, az jött le, ha berakom a 8 gigás ramot a hozott, HD 6670-es kártya mellé, akkor az X16-al megy, de ha kiszedem a 8 gigát, és csak 4 van akkor már csak x8. Ha átraktam az ő gépükbe az én VGA-m akkor, ott x4 bármennyi rammal. Eből nekem az jön le, hogy az alaplapomnak nincs baja. De abban már nem vagyok biztos hogy a VGA-m a ludas. Azért, mert szerintem lehet a táp is. Az ő kártyájuk kevesebbet fogyaszt, annak elég a PCIE áramforrásnak, nem kell neki plusz táp csati. Viszont a Haverom gépében kisebb a táp mint az enyémben. Szóval most nem tudom, hogy a VGA, vagy a táp kezd megpurcanni.

A gépem:

ASUS M4A785TD-V EVO alaplap + U3S6 bővítőkártya

2x 1GB Kingmax DDR3 1333 + 1x 2GB Kingmax DDR3 1333 RAM

Sapphire HD 5770 1GB Vapor-X VGA

Gigabyte Superb 550P táp

1db Samsung 840 EVO 250GB SSD + 1db 3TB Toshiba HDD

5DB 12cm-es hűtő


Szerintetek mi lehet a gond??



2017. nov. 15. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
7 éves vga megy tönkre cseréld le szerintem add el amig működik
2017. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Én is a videokártyára gyanakszom inkább, csak ugye a táp is annyi idős, meg kb az egész gép. Attól tartok, ha veszek egy másik videokártyát, és igazából a táppal van a gond, akkor nem tudok majd egy jó ideig tápot venni. Meg hát RAM-ot is kell vennem, szóval sok ez így egyszerre most.
2017. nov. 15. 20:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tört le a fém rész a videokártya érintkezésénél? RAM elvileg nem vesz el PCI-ből, úgyhogy nem kéne változnia a sebességnek.

Most milyen driver van fent?

2017. nov. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy az alaplap kinlódik
2017. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most az utolsó stabil van fenn, a Catalyst 15.7.1, de próbáltam már a Crimson bétával is, ugyan azt írja.
2017. nov. 15. 21:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és nem nincs letörve semmi.
2017. nov. 15. 23:28
 7/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Szerintem az alaplapnak vérzik a torka.
2017. nov. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!