Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen külső merevlemezt vegyek?

Kisvuk29 kérdése:

Milyen külső merevlemezt vegyek?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy 2TB-os merevlemezre amit megvétel után telepakolnék (majdnem tele) és elraknám egy biztonságos helyre, hogy ha a mostani tönkre menne nem veszne el semmi.

Ugyan csak pótolható dolgok mennének rá, de nem szívesen töltenék akár hónapokat is 2TB-nyi cucc összekaparásával

Néztem, hogy a legjobb árban (25 ezer) a Maxtor M3 van

Mennyire megbízhatóak ezek? Jó vagy érdemes jobbat keresni?



2017. nov. 18. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szinte mindegy milyent veszel mer mindre 2 év a garancia és bármelyik tönkre tud menni akár 2 hét alatt is ha nincs szerencséd. Mindenki más márkára esküszik.
2017. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Derwer ***** válasza:

Úgy van ahogy az első írta.

Kiegészítés : HardDiskSentinellel rá tudsz nézni a winyókra és látod ha gond van.

2017. nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem most ment tönkre egy 4TB-os WD, másfél év után, úgy hogy a HardDiskSentinel 100/100-asnak jelölte...
2017. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgy is tönkre mehet ha nincs rendszeresen használva?

Mert a biztonsági mentésnek igazán úgy van értelme ha biztonságban van.

Azt tudom, hogy a fel le másolások rövidítik az életüket és megvan, hogy mennyiszer lehet "újraírni" de én csak egyszer másolnék rá mindent és utána amiről másoltam az használva lenne tudva, hogy mindenről van másolat

Van egy Adata 500gigásom ami megvan már vagy 6 de lehet az 7 éve is és egyszer ugyan sok cuccom odalett egy nem megfelelő lecsatlakoztatással (igaz ez linuxon volt de abban az időben a win is problémázott valamin, hogy vizsgálni kellene) de utána elkezdtem újra használni csak vigyázva a lehúzásokkal és a mai napig van rajta sok 4-5 éves dokumentum is

De ők tera felett nem mozognak annyira és ott sem a legolcsóbb

A WD-ről is sok jót hallottam, de egy átlag 2 terás WD 35-40

2017. nov. 20. 12:27
 5/6 Derwer ***** válasza:

1; Leginkább akkor nem megy tönkre a winyó, ha folyamatosan használatban van. (google és egyéb cloud szolgáltatók tapasztalatai szerint)

2; A WINYÓ újraírhatósága elméletben közel végtelen.

3; külső winyóknak a leejtés, ütődés a legnagyobb ellensége. (de gyártási hiba bármikor lehet)

4; Az 500GB-s winyód jó eséllyel csak logikai hibát szenvedett, nem fizikait. helyre állítható akár egy getdatabackkel. (oké, ez csak spekuláció, kevés az infó)

6; WD, 3TB ugyanúgy 22-25k között van.


Ha biztonságot akarsz akkor sosem egy helyre mentesz. Menthetsz felhőbe is például. Vagy épp egy két lemezes NASra. vagy akár két külön NAS-ra, külön fizikai lokáción. és a többi. Mindenesetre egy mentés, nem mentés.

2017. nov. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

NAS-on gondolkodtam már, de nincs megfelelő hálózat számára így csak egy offline gép lenne

De az se tűnik rossz ötletnek, hogy átalakítóval belső lemezt kötni a gépre

Viszont ez érdekes, hogy a használat kevésbé árt neki

2017. nov. 21. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!