Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes gamer PC-t venni...

Érdemes gamer PC-t venni használtan? Mennyire lutri az ilyesmi?

Figyelt kérdés

PC vásárlás előtt állok, szeretnék valami erősebb gépet venni, de újonnan 350-400 ezer körül vannak amiket kinéztem.

Használtam láttam már 250-ért is egész jókat, vagyis inkább úgy mondanám hogy tartalmazta azt, amit a 350 ezres új társa.

Egyedül csak attól félek, hogy valami agyon használt több ezer üzemórás alkatrészek lennének benne.

Szóval mennyire érdemes használt gépet venni?


2017. nov. 24. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem tudja megmondani, viszont a "gamer" gépekben általában benne van a tuning lehetősége is, ami azért valljuk be hogy rontja a megbízhatóságot.
2017. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

-normál processzor napi 8-10 órával elmegy 7-10 évig simán.

-RAM élet garanciás, ha meghal a gyártó ad másikat vagy az utolsó ismert árát, ha nem gyártanak már.

-alaplap, ha normális, egy normális táp mellett nem lesz baja, szilárd kondik vannak rajta, annak a kiszáradásától se kell félni.


Én a helyedben keverném a használt és az új dolgokat, pl hdd-t csak újat vennék (de akár ssd-t is), normális minőségből használtan mehet ram, proci, táp, gépház, videokártya, alaplap vagy új vagy használt.


Lutrinak nem nevezném, de érdemes odafigyelni, pl hallasz-e zörgést ventitől ,stb.

2017. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%
Én biztos nem vennék használt gépet. Senkiben sem szabad megbízni. Inkább vegyél drágábban egy tuti jót.
2017. nov. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lássuk csak, vételkor 5 éves Corsair hx tápom van, már a 8. évét kezdi lassan, semmi baja, gtx 1080 szintén használtan lett véve, lassan 1.5 éves elmúlik, semmi baja, corsair d550 hangszigetelt ház, 4 éves lesz, semmi baja, 16gb ddr3 ram lassan 5 éves lesz, semmi baja.


Ezen túlmenően 2 ismerősömnek építettem gépet, a merevlemezen túl minden használt volt, mégis mind a két gép több mint 2 éve gond nélkül megy, micsoda varázslat.


Miről beszélünk akkor?


Tuning dolgoknál (proci, alaplap) érdemes gyanakvóbbnak lenni, mert ha balfék módon OC-zott az előző tulaj, az okozhat gondokat, de sima normál procinál nem igazán van ilyen.

2017. nov. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!