Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gyorsabb a merevlemez, ha...

Gyorsabb a merevlemez, ha particionálva van?

Figyelt kérdés

Ha több merevlemezt is szeretnék használni a gépben (2x1 TB HDD + 250 GB HDD + 250 GB SSD + 1 TB külső vinyó), érdemes a HDD-ket particionálni, vagy ha nem szükséges (tehát megtalálok nélküle is mindent), akkor nem?

Ki mit ajánl? Gyorsaság terén van különbség?

Az SSD-re menne a Windows, az egyik 1 TB-os HDD-re a programok és játékok, a másikra pedig az adatok (képek, filmek, zenék, személyes dokumentumok), a 250 gigás merevlemezre pedig régi cuccok.

Érdemes típusonként particionálni (zene, kép, film) vagy nem?



2017. nov. 29. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Semmi értelme.

A particionálás arra való hogy az oprendszer külön kezelje mintha fizikálisan több lenne belőle.Mivel neked valósan több van semmi értelme.

2017. nov. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is így kalkuláltam, köszi a megerősítést!

Csak az járt a fejemben, hogy lehet mások ilyenkor is particionálnak, hogy legyen külön a filmeknek, képeknek, stb-nek hely, de ha belegondolok, csak rosszul járhatok vele, ha mondjuk az egyikhez egyszer csak több hely kéne és akkor vagy újraparticionálom, ami idő és másolgatás ide-oda, vagy hagyom és máshová pakolom a fájlokat. Szóval ja, ha nem lesz semmi sem gyorsabb tőle, akkor valóban semmi értelme!

2017. nov. 29. 18:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Korabban volt ertelme az ideiglenes fajloknak, letolteseknek kulon particiot fenntartani, mert kicsi fajlok gyakori torlesetol toredezett lett a lemez.


Win7 folott viszont magatol toredezettsegmentesit, ezert folosleges.

2017. nov. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, köszi!
2017. nov. 29. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Van amelyik játékot érdemes SSD-re tenni ám. Viszont van amelyik szinte ugyanúgy fut HDD-ről is.
2017. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez mitől függ? Van valami lista vagy elképzelés arról, hogy milyen programokat érdemesebb az SSD-re tenni, mint a HDD-re?
2017. nov. 29. 23:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Ki kell tapasztalni. Pl. ha az Assassins creed syndicate-t HDD-re teszem, akkor kocsikázás közben rengetegszer megáll 1-2 másodpercre, még betölti a textúrákat, ha pedig SSD-re, akkor simán megy. A Rise of the tomb raidernél meg nem vettem észre semmi különbséget, és a Shodow of war-nál sem. Programoknál pl. egy Word vagy Excel gyorsabban elindul, ha SSD-n van. Szerintem az a jó módszer, hogy először rakod HDD-re, és ha úgy érzed, hogy elég gyors, akkor maradhat. Ha észreveszed, hogy sok a lemez olvasás/írás ami lassítja, akkor meg átdobod SSD-re ami neked fontos, hogy minél gyorsabban menjen.
2017. nov. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó tipp, logikus, köszönöm!
2017. dec. 1. 14:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Assassins Creed tényleg mindenen gyorsan indul. Call of duty az új nem annyira :)
2019. ápr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!