Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asrock G41M-S3 típusú alaplaph...

Asrock G41M-S3 típusú alaplaphoz milyen alkatrészeket kell beszerezni ahhoz, hogy ne legyen lassú a teljesítménye a PC-nek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbáltam felgyorsítani a gépemet egy 4GB-os 8 cellás 1333MHz-es RAM-mal, de meg sem szólal a gép tőle, csak ki-be kapcsol folyamatosan...

Mellékelek linket az alaplapról:

[link]


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2017. dec. 1. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosan mi van most benne?
2017. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olvasgass, mielőtt RAM-t veszel!


[link]

2017. dec. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MGéza ***** válasza:

Régi alaplap, elképzelhető, hogy az újabban gyártott memóriamodulok ram chipjeit nem ismeri fel, illetve nem tudja az információs chip adatait olvasni a memóriavezérlője. Két lehetőség van:

- Megpróbálsz BIOS frissíteni, hátha kiadott olyan verziót a gyártó ami az újabb ramokat felismeri.

- Keresd meg hogy pontosan milyen ramot vettél, ha eljutsz BIOS-ig, akkor megpróbálhatod a megfelelő feszültséget és késleltetést beállítani neki.


Ha nem fog menni akkor sajna az a rossz hírem van hogy kénytelen leszel eladni, mivel a garancia inkompatibilitásra nem szokott kiterjedni. A hivatalos listán szereplő ramokat főképp használtan, harverapróról tudod beszerezni, azokkal biztos nem lesz gond.

2017. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első! Írom:

Intel Pentium 3.4GHz 2 magos processzor

Kingston DDR3 1333MHz-es 2x1Gb RAM

Nvidia GeForce videó kártya 256MB

Egy 40Gb-os, egy 300Gb-os HDD plusz egy terrás notebook winchester SATA-ról működtetve

Meg egy több mint 20 éves táp... :D

A gépen Windows 7 Professional 32bit fut.

(bocsi, hogy nem részleteztem ki pontosan, fejből írtam ezeket és mindjárt mehetek dolgozni 6-ra) xD

Harmadik kommentelő:

Tegnap bele bukkantam egy progiba, ahol írta a BIOS verzió számot. Megnézem annál van e esetleg újabb, amit elbír ez a masina. :) Vagy van esetleg ehhez olyan program, amivel lehet frissíteni?


Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)

2017. dec. 4. 05:07
 5/6 MGéza ***** válasza:

Itt szedd le az 1.50-es BIOS-t, windows installert válassz:

[link]

2017. dec. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a linket, utolsó kommentelő! :)

Lehet, hogy a BIOS frissítése megoldja a problémát. :) Írok a fejleményekkel kapcsolatban! :)

2017. dec. 5. 04:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!