Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma a videokár...

Mi lehet a probléma a videokártya hűtőjével?

Figyelt kérdés
AMD Readon R7 260X-ről van szó. Eddig rendesen működött ahogy bekapcsoltam a gépet végig pörgött rendesen. Körülbelül 1-2 hete nem kapcsol be csak akkor amikor már nagyon túlpörgött de akkor nagyon hangosan 100%-on pörög a ventilátor de max 3-4 másodpercig.. Ma teszteltem MSI Afterburnerrel, de valamiért nem nagyon működik a ventilátor. Ha felrakom 80% fölé a pörgését akkor bekapcsol. De ha utána lejjebb veszem akkor megint kikapcsol teljesen. 50% alatt semmit nem pörög hiába kapcsolnám be. Amikor bekapcsolom a számítógépet akkor egy pillanatra elindul de utána megáll.. Most megpróbálom majd újratelepíteni a gépet hátha az segít. Szerintetek mi lehet a probléma?

2017. dec. 2. 11:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Az előbb felpörgött 96 fokig. Akkor rákapcsoltam 100%-ra a hűtőt és most lehűlt. De alapértelmezett 20%-on van és nem pörög semmit
2017. dec. 2. 11:32
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha megfogod kézzel a lapátokat, érzed e, hogy kicsit nehezebben mozognak? Drivert frissítettél e mostanában? Ha


Ezt VGA BIOS-ból vezérli, érdemes volna azt is ellenőrizni, ha egyébként könnyen forognak. Esetleg egy indítás erejéig kipróbálhatod, hogy lehúzod a ventiket, de ez ne tartson sok ideig.

2017. dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Legújabb illesztőprogram van fent de nem működik így se.. Könnyen forognak véleményem szerint... Megnézem akkor BIOS-ból. Egyébként csak 80% fölött kapcsol be a venti.
2017. dec. 2. 12:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha afterburnerben beprofilozod, akkor sem változik?
2017. dec. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!