Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zárlatos táp, károsíthatta a...

Zárlatos táp, károsíthatta a számítógépet?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy a szomszédnál megolvadt a TV kábel, mivel hozzá csatlakoztattam a PC met az én Tévémhez HDMI kábelen keresztül s valami úton átment a feszültség?! nem tudom.. a lényeg az hogy rájöttek hogy a mi házunkból jön a probléma, s a szakemberek arra jöttek rá hogy a számítógép háza és a táp között ahol 0 Volt kellett volna legyen a feszültség, ott 217 V volt. Most raktam össze frissen a gépet, én rontottam el valamit vagy tényleg a táppal van baj? Tehettem valami kárt a gépben (annak ellenére hogy én nem vettem észre hibát)?
2017. dec. 7. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Tápfüggő...

Minőségi tápoknál csak megszűnik az áramellátás,mert tele van különféle védelmekkel és semmi probléma nincs,persze tápcsere de ennyi.

A kábel és a táp között 220-as hálózaton magasfeszültség megy át.

Az egy dolog,hogy utána a fő ág 12V a tápból a hardverek felé.

2017. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi van? ez nagyon zavaros.

Mi olvadt meg a szomszédban? az antenna kábel vagy a tápkábel, vagy a HDMI?

Kezdjük ott hogy ha zárlatos a HDMI kábeled annak a te TV-d vagy a videokártyád látja a kárát. Amennyiben a konnektorban a földelésed rossz rázhat a számítógépház (enyhén)mérhető lehet a 217 volt de csak a mérőműszer számára mert ha hozzáérsz terhelés alatt nem fog megrázni.

Ha az antenna kábelen kapott a szomszéd túlfeszt azt a HDMI nem okozhatta semmi köze egymáshoz.Amennyiben a géped működik nem tapasztalsz rendellenességet akkor valószínűsítem hogy semmi baja a tápodnak.

Most már érdekel, leírnád részletesebben az egészet?

2017. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A lenyeg az hogy a 3 dik szomszedom felhivta a TV-seket hogy leolvadt a TV kabele, majd a TV-tol a szakmunkasok valahogyan rajottek hogy a mi hazunkban van a hiba, s bejottek majd megneztek az en televíziómat amihez csatlakoztattam a gepet HDMI-n keresztul. A TV-nek semmi baja nem volt, majd valamilyen eszkoz segitsegevel megmerte a feszultseget a gépházban(nem tudom pontosan hogy hol mert nem voltam otthon az esetnel) es a "null"(igy fejezte ki magat) helyett 217V volt az ertek.

A szamitogepem viszont igy is mukodott.

2017. dec. 7. 18:54
 4/6 A kérdező kommentje:
A mi TV kabelunk ugyanazon a vonalon van amelyiken a szomszedome.
2017. dec. 7. 18:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm a részletes leírást.

Ezért hagytam abba ezt a szakmát mert az ügyfelek hasonlóan mesélték el a problémáikat hogy a zárlatos mákdaráló hogyan rontotta el a TV-t ami miatt nem mos olyan szépen a mosógép.

Részemről további sok sikert.

2017. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hat elnézést kérek hogy nem sikerült megfelelően elmagyaráznom a problémámat, sajnos én nem ismerek sem szakkifejezéseket, jártas sem vagyok ilyen téren szóval úgy írtam le a problémát ahogy nekem is mondták. Nekem is elég furcsa a helyzet, nem várom el hogy törjétek rajta a fejetek, de ha van olyan aki valamilyen szinten érti hogy miről van szó annak szivesen meghallgatom a véleményét.
2017. dec. 7. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!