Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen külső merevlemezt vegyek?

Lili43 kérdése:

Milyen külső merevlemezt vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni külső merevlemezt, amit ahhoz használnék, hogy filmeket tárolnék rajta, illetve tv-vel összekötve onnan nézném a filmeket. A kérdésem az lenne, hogy elég, ha csak sima USB-st vegyek vagy elektromos hálózatit?

2017. dec. 8. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:

2.5 colos a notebook típusú, ott elég egy (vagy kettő) USB kábellel rákötni a gépre, a 3.5 colos a nagy, asztali hdd, ahhoz kell külön áramforrás.


A 2.5 colos elég. Tárhelyből 1 vagy 2tb-os, amelyik tetszik.

2017. dec. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2017. dec. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég a sima USB-s. Én évek óta ugyanerre használom a két külső USB-s vinyóm, amire te akarod (TV-zés, tárolás) + azokon futtatom a torrenteket is
2017. dec. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez az a hirdetés fajta, ahova notebookkal meg hd sentinel programmal kell menni.


3.5-öst én azért nem ajánlok, mert találkoztam már (sajnos személyesen szívtam meg vele) szervergépből kivett, külső burokba rakott 3.5 colos elvileg "új" külső tárolóval.

1 évig ment, aztán erőteljesen elkezdett haldokolni, rányomtam egy hd sentinelt, puff, 850 napja ment. 1 évben ha 0-24ben is tekertem volna, akkor is max 365 (avagy 366) lett volna csak. Természetesen újként árulták a boltban. (intenso) márkájú volt a drága.


Jelenleg 2.5ös samsung m3 portable-m van 2tb-os verzió, ez már lassan 3,5 éve megvan, szépen megy, főleg filmeket és saját dokumentumokat tárolok rajta, semmi baja.

2017. dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.


Abban tudnátok még segíteni, hogy melyik az a típusú külső merevlemez amire már előre meg van formázva?


Ilyen típusú tv-m van: Philips LED TV 40pfh4100

Ehhez is elég lenne a sima USB-s?

2017. dec. 15. 07:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Számítógépen kell leformatálni, utána használhatod az USB-n keresztül a TV-re kötve. Én is így szoktam filmezni a samsung portable-mel (még, aztán lassan megvehetném azt a 20 méteres HDMI kábelt a gép meg a tv közé XD ).
2017. dec. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!