Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lapotopom kicsivel több, mint...

Barna96 kérdése:

Lapotopom kicsivel több, mint 1 éves. Garanciális. (Acer - Aspire - ES1 - 571) Szeretném portalanítani, hogy visszahalkuljon a ventilátora. Rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Voltam két szervízben is a laptoppal, és kicsit furcsán néztek rám, hogy egy még garanciális gépet szeretnék szétszedetni, aminek alig van hallható ventiátor zaja.

- persze mindkét szervíz forgalmas útak mentén volt, én meg könyvtárban/egyetemen szoktam a laptopomat használni -> tehát más a kocsik zajához és más a légy zümmögéséhez hasonlítani egy zajszintet... (Elég zavaró tud lenni, amikor a 3 asztalra tőlem ülők is az én laptopom zúgását hallgatják könyvtárban. )

Szóval egyik kérdés: Garis szervízbe be tudom-e küldeni a laptopot tisztításra? (gondolom, hogy nem, de inkább kérdezek most többet, mint kevesebbet)

Másik kérdés: Mi az esélye annak, hogy egy tisztítás után még hangosabb lesz a laptop, mint előtte?

Harmadik kérdés: Tudtok-e valami extra megbízható szervízt, tényleg hozzáértő szakikkal Pesten?

Köszönöm a válaszokat! :)



2017. dec. 12. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A portalanítás semmiképpen sem garanciális javítás.

2. Mondd meg a szervízesnek, hogy nem érdekel a véleménye, szedje szét és portalanítsa

3. Ha nem garis szervízbe viszed, akkor a szétszedés természetesen a garancia elvesztését is jelenti.

4. De ennél sokkal jobb, hogy ha veszel egy flakon sürített levegőt és kifújod te. Vagy ha van kompresszorod akkor azzal


Ha a 4. lépést választod, akkor próbáld meg egy vékony ceruzával, fogpiszkálóval stb. kiékelni a ventillátor lapátját, mert ahogy befújod a sürített levegőt az megpörgeti a ventit ez a mozgás pedig feszültséget indulkál, ami károkat okozhat.


...állítólag, személyesen nem hiszek benne, hiszen földelve van benn minden. Több tucat gépet tisztítottam így és egyiknek sem lett semmi baja. Ettől függetlenül ártani nem árthat.

2017. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha egy év alatt így eltömődött akkor az elég gáz. Inkább nézd meg hogy a proci hány %-on pörög mert lehet valami szar a háttérben használja amitől ugye beindul a ventilátor is.
2017. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!