Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik ezek közül jatekra...

Melyik ezek közül jatekra alap órajelen a legerősebb processzor? Fx 6100, fx 6300, i5 760. Ez a 3 lehetőségem volna most. Melyiket válasszam nagyobb játékokra?

Figyelt kérdés

2017. dec. 13. 15:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

i7 860, HT letiltva, de lényegében ugyan az.

Freezer i30 is elboldogult vele, bár később cserélve lett a hűtés egy Alpenföhn K2-re, így 4.2GHz is bevállalható volt, HT-val. (Teszt erejéig 4.4GHz sem okozott gondot.)

G4560-t pedig mint mondtam, simán üti. Sokkal stabilabb az FPS i5-tel, nincsenek olyan sűrű/nagyobb kilengések. Frame-time grafikont viszont a Pentiummal nem készítettem, így ezt sajnos nem tudom összevetni.

2017. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Alapórajelen kb. egy szint a G4560-nal. Bár Bf1-ben szerintem még így is erősebb: [link]
2017. dec. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egyébként itt az i7 860 4.2GHz-en (CB valamiért rosszul írta az órajelet): [link]

Ekkor még a Freezer i30 volt. 4.4GHz-ről sajnos nincs képem, pedig az is megvolt. :)

2017. dec. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Takysoft ***** válasza:

A későbbi videokártyás kérdésre válaszholnék, mert a procira már írtam.


A 1060 egy jóval erősebb kártya. Annak inkább a RX580 a valódi ellenfele, nem egy RX470, ami eleve gyengébb és régebbi is.


Árban is elég hasonló az RX580 illetve a GTX1060.

Az RX 580 valamivel talán drágább.

És egy árnyalatnyit talán gyengébb is.


Sajnos az AMD kártyák árát feltornászták a bányászok.


Igazából ott dől el a dolog, hogy adaptív Sync érdekel-e.


Mert az AMD hatalmas előnye a FreeSync. Mivel a legtőbb adaptív Sync monitor az FreeSync-es (mivel hogy ingyen beépíthetik)


Az nVidia G-Sync techológiájáért combosan tejelni kell a gyártóknak az nVidia felé, így kevesebb G-Sync monitor van, és ami van azok pedig jóóóóval drágábbak.


Az adaptív szinkronizálás pedig egy elég komoly must-have, mert a vSync-nek (szoftveres megoldás) komoly hátrányai vannak.

(egy 60hz-es monitor esetén ha nem éred el a 60fps-t, akkor alapból beesik 30-ra... kivéve tripple bufferingnél, ahol 40-re.... please note: ez nem a kiírt fps szám, csak az effektív, amit látsz is)


Szóval ha FreeSync monitorod van, vagy tervezel monitort venni, akkor AMD-t javaslok.


Ha G-Sync monitorod van, vagy nagyon sok pénzt tervezel monitorra költeni... esetleg nem tervezel monitort váltani, nem érdekel adaptív sync, mert mondjuk tévén játszol, akkor nVidia.

2017. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
igen, Samsung smart tvn játszok. de mit gondoltok inkább váltsak monitorra ami kisebb? mert ez a Samsung 55 colos.
2017. dec. 14. 15:48
 16/16 anonim ***** válasza:
#15 Ha nem másfél, -2 méterről játszol kontrollerrel, akkor monitorral jobban jársz. Kevesebb input lag, közelről szebb kép, kevesebb szemmozgás.
2017. dec. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!