Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az nVidia GT 1030-ban van VP9...

Takysoft kérdése:

Az nVidia GT 1030-ban van VP9 támogatás?

Figyelt kérdés

Multimedia PC-je van haveromnak. Régi ósdi vacak, procija is gyenge. De persze vett egy 4K tévét, és azon szeretne filmezni. Gépről is.


Szóval ajánlottam neki egy RX550-et. Gondoltam új techológia, és sokmindent támogat majd.

Ez így is van, remekül viszi a cucc a H264 és a H265 tesztvideókat, akár 10 bites módban is 4K-ban, jól el lehet lenni vele.


Csak egy a gond, hogy nem támogatja a VP9-et. Vagyis "hibrid" módban.


Meglestem otthon, nálam is csak hibrid módban megy.

Szóval egy 8K-s H265 video lejátszása 1% procit igényel, de egy 4K-s VP9 video bezabál 30-40% procit, és mellé még vagy 20% videokarit.

Na most ha az én RX Vega 64-em csak hibrid módban viszi a VP9-et, akkor AMD oldalon nem is nagyon érdemes nézelődni.


Azt esetleg tudja valaki, hogy hogy áll a VP9-hez a konkurens oldal? Van full-hardveres VP9 támogatás 4K-hoz?


Némi info: A VP9-et használja a Youtube. És ja... semmi más a világon, de a youtube igen. Szóval hát na... fontos lenne :D


PS: 3D teljesítmény nem érdekes. Haver nem játszik.



2017. dec. 13. 16:25
 1/1 anonim ***** válasza:

vp9 nvidia, google 1. találat:

[link]

2017. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!