Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jövőben megjelenő Raspberry...

Jövőben megjelenő Raspberry Pi 2-3 GB memóriával és USB 3. 0 támogatással, elképzelhető ez?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy ilyen mini-számítógépet, amely olyan mint Raspberry Pi, rendelkezik legalább 2-3 Gb memóriával és támogatja már az USB 3.0 szabbványt.

Adatmentésre szeretném használni, tudom másra való, azt is, hogy mire való, de hátha van már olyan modell más hasonló számítógépekből, ami megfelelő lehet nekem.

Arduino, Odroid, Banana Pi stb, ezek közt sincs még megfelelő?



2017. dec. 13. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Az USB 3.0-t értem, de adatmentéshez minek ennyi memória?
2017. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mert akkor már netezni is szeretnék vele (néha-néha pár weboldalt megnézni) ahhoz kell memória.

Tudom, hogy nem netezésre való.


Usb 3.0 beépítése várható legalább?

2017. dec. 13. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Az Arduino egy mikrokontroller - nem egy lapon említendő a egylapos, ARM- MIPS- vagy x86-architektúrájú egylapos gépekkel.


De példának okáért ott a Banana Pi R2: [link]


Vagy ODroid XU3: [link]


Vagy ODroid XU4: [link]


Vagy ott az Intel NUC: [link]

2017. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem, hogy ebbe az irányba fejlesztenék az RPi-t. Egyébként ha ilyesmit akarsz, jobb ha ugyanannyi pénzből veszel egy használt PC-t és egy USB kártyát.
2017. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint a jelenlegi Raspberry nem tud 1GB-nél többet kezelni, és ennek növelése nem szerepel a fejlesztési irányban. (Raspberry-s fórumban olvastam valahol) De mivel nincs meg a pi 4-es specifikációja, sőt timeline sincs hozzá, még bármi lehet, különösen, hogy a google is támogatja (elvileg 2019-ben várható, de szerintem akkor már lennie kellene valami konkrétum).


Mostanában godolkodtam, hogy építek egy 4 számoló és egy head node-ból álló clustert, de azok a felhasználások, amire nekem kellenének, sokkal több RAM-ot igényelnek. És ezen nem lehet változtatni.

2017. dec. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, elképzelhető, sőt :)
2021. júl. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!