Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék kisebb gépeket,...

Szeretnék kisebb gépeket, projecteket csinálni. Hogy álljak neki?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kisebb "gépeket" szeretnék csinálni és nagyon érdekel a dolog (kisebb projecteket úgy értem hogy például egy szemüveg amin mini lcd kijelző van) és nem tudom hogyan álljak neki. Amit eddig néztem az a Raspberry Pi volt, de nem tudom hogy az meg-e felel nekem. Másik amit néztem az az Arduino. Arduino nekem nagyon komplikáltnak tűnik a Raspberryvel szemben, csak én úgy veszem észre hogy Arduinoval sokkal több dolgot tudok csinálni. Kódolással nincs semmi gond. Tudnátok még ilyesmi dolgokat mondani mint a Raspberry Pi? 14/f

2017. nov. 24. 20:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még kifelejtettem azt a kérdést, hogy például vettem hozzá két forgó motort és én azt meg tudom hajtani vele, ha mondjuk egy kisebb robotot akarok csinálni?
2017. nov. 24. 20:32
 2/11 anonim ***** válasza:

Az Arduino butabb pedig. Egyetlen C programot tudsz ratolteni, ami fut folyamatosan.

Raspberry-n egy komplett Linux fut. Kothetsz ra monitort, egeret is - es persze programozhatod tavolrol is, minden letezo nyelven.


Motort viszont nem erdemes kozvetlenul egyikre sem kotni. Ezeken a labakon ne menjen nagy aram, inkabb szerezz egy motorvezerlo lapot. Amig nincs, addig LEDeket tudsz villogtatni:)

2017. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Aha, és raspberryvel lehet olyat hogy például nekem van egy dolgom amit felakarok tölteni/ áramot vezetni bele (igen megint csak a motort tudom példának hozni) és nem kompatibilis a raspberryvel, akkor azt is megtudom csinálni? Mert láttam videókat hogy volt egy motor és annak a két kábeljét beletették 1 driver boardba és programmal tudtak bele áramot vezetni, ami utána forgott is.
2017. nov. 24. 20:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze! A pineket egyenkent ki-bekapcsolni ugyanugy tudod. Konnyebb is, mert ha tanultal Pythont, Javat azt is tudod hasznalni, vagy peldaul Scratch-ben is osszekotheted.
2017. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne venned egy Arduino kezdőkészletet és az abban leírt projekteket végigcsinálni és megérteni az egyszerűbbtől a bonyolultabbakig. Ezzel megtanulod az alapokat mielőtt elfüstölöd az Arduinot. Aztán szárnyalhal a fantázia.
2017. nov. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez meglepett. Scartchben is lehet külső eszközöket irányítani??
2017. nov. 25. 10:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudsz 1-et vagy 0-t küldeni egyes pinekre raspberry pi-n.
2017. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval kezdőknek melyiket ajánlanátok? Tudnátok jó kiteket küldeni?
2017. nov. 26. 17:04
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ez peldaul ranezesre tetszik, van magyar oktatoanyag. Olvass bele, ilyenre gondolsz-e.


Viszont reszletes szines kijelzohoz erosebb hardver kell. Raspberryhez vannak, de az draga:)

2017. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, még decemberben megrendeltem ezt: [link]


és nemrég jött meg eddig csak pineket világítgattam scratchben de most tanulok egy kis C programozást (eddig C#-ot tudtam egy kicsit). Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

2018. jan. 17. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!