Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP EliteBook 8460p kijelző...

HP EliteBook 8460p kijelző miért csinál furcsa dolgokat?

Figyelt kérdés

Nagyon ritka, de néha (kb. 1-2 naponta egyszer), pár betű nem olvasható tisztán. Egyszer csinálta ezt akkor is, mikor simán csak a Windows keresőjét használtam, és a találatok kb. olvashatatlanok voltak, minden más okés volt (tálcán lévő kereső). Azóta egyszer-kétszer csinálta ezt Mozilla alatt is. Windows 7-nél nem emlékszem erre a problémára, most Windows 10 van rajta (64bit). Az utóbbi 2 napban akkor csinálta ezt, amikor egy Facebook oldalon több napot görgettem vissza (elkezdtem elolvasni azokat a dolgokat, amikről lemaradtam). Lassan haladtam felfelé, olvasgattam, egyszer csak hopp, pár betű fura lett, olvashatatlan, mintha pixeles lett volna. Elgörgettem, majd vissza, vagy ha a like jel vagy hasonló volt ilyen, akkor odaraktam az egeret és el is tűnt (mert feldobta a többi lehetőséget pl. "imádom", "dühítő" stb.). Ma viszont már durvábban produkálta ezt a hibát. Elsőnek jöttek a fura betűk, majd több helyen is, mintha pixeles lett volna a monitor, pár kép eltűnt, rózsaszínes lett az árnyalat. Kb. 1-2 másodperc alatt helyreállt. Egyből rákerestem a dologra és miközben olvastam egy fórumot és a böngészőn belül váltogattam a füleket, hirtelen a betűk háttérre fekete lett, a betűk színe pedig lilásak. A találatok alapján nem egyedi "probléma", így nem gyanakszom hardveres problémákra. Pár helyen azt írták, hogy a grafikus beállításoknál a 60hz-ről leveszi az ember 40hz-re, az megoldhatja, de nekem eleve 40-en volt. Aztán tovább keresgéltem és olyanokat találtam, hogy ha az energiatakarékos dolgokat kikapcsolom, akkor az megoldhatja. Viszont ezek a beállítások arra az esetre kellenek, ha a gép az akkumulátorról megy (gondolom), de nekem épp töltőre volt dugva (és ha jól emlékszem, minden hibánál éppen töltőre volt dugva), viszont az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy kb. pont akkor töltött fel teljesen. Most ezeket a beállításokat alkalmaztam: [link]


Jelenleg jónak tűnik, de nem tudom biztosra, mivel 1 nap max., ha egyszer előjön ez a gond.


Valakinek hasonló problémája volt már, vagy tud valaki valamilyen megoldást? Előre is köszönöm!



2017. dec. 16. 07:42
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!