Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érhette elektromos károsodás...

Érhette elektromos károsodás a gép alkatrészeit?

Figyelt kérdés

A barátnőmet ma megkértem , hogy segítsen összeszerelni az új gépet. Minden szépen ment mindaddig amíg a tápcsatlakozót (24pines csati) csatlakoztattam az alaplaphoz. Mivel az én kedves kis barátnőm már bedugta előre a tápegységet az elosztóba. én meg ahogy rányomtam az alaplapra a dugaszt olyan hangot adott mint mikor nem megfelelően csatlakozik valami (sercenés)


Az alaplapi visszajelző ledek felgyúltak egy pillanatra majd kialudtak. kb ennyi történt. Mivel nem olcsó gépről van szó csak remélem , hogy károsodás nem érte.

Füst szikra nem volt csak az a furcsa hang.


Előre is köszönöm mindenki szakmai válaszát. A barátnőm nevébe is mert azóta nagy bűntudata van :D


2017. dec. 26. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Működik a gép? Naugye, hogy semmi baja.
2017. dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Működik persze, csak azért nem esett jól , hogy még nem is futott és már kapott egy sokkot :D. Nem beszélve arról, hogy esetleg a proci kaphatott e elektromos löketet


pontos típusa az alaplapnak: MSI B250 GAMING M3

2017. dec. 26. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebből a történetből ismét levonhatjuk azt az örök tanulságot, hogy a tápkábel a LEGUTOLSÓ, amit a gépbe dugunk szereléskor és a LEGELSŐ, amit kihúzunk belőle.
2017. dec. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szirty ***** válasza:

Örülj neki ha működik!

Lehetett volna baj belőle ha sikerül úgy bedugni, hogy hamarabb érintkeznek a tápfeszültségek mint a GND.


A tanulság pedig az, hogy hozzá nem értők és / vagy figyelmetlenek szerelhetnek gépet, de annak bizony fokozott kockázata van!

2017. dec. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!