Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 7700hq laptop processzornak...

I7 7700hq laptop processzornak mennyire árt a 80C˘?

Figyelt kérdés
Néztem valami netes oldalt, ott azt írták, 100 fok a max amit bír, de 100 foknál már leég, vagy akkor még megy, csak nem tesz jót? Vettem külső hűtőt a laptopra, így átlagba 69 és 78 fok között mozot a cpu hőmérséklete, ez már ártalmasan magas, és hosszú távon rosszat tesz a gépnek, vagy még az elviselhetőség határán mozog? 80 fokig is nagy ritkán elmegy, de afölé nem szokott kúszni.

2017. dec. 27. 18:25
 1/3 T/Z ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?


100°C a TJunciton értéke a processzornak, ott kapcsolna be a hővédelem.

Ha 80°C az üzemi hőfoka, akkor nem lesz baja a gépnek. Ezek ilyenek, ez egy 45W-os TDP-jű, 4mag/8szálas processzor, ez nem fog ~40-50°C-on működni.

2017. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 83fok terhelésnél semmi baja nem lesz..

Mondjuk nyáron pont 40fokba augusztusban nem mértem, csak azt vettem néhányszor hogy kisebb időkre beakadt többször.. :O

mármost tudom miért, de semmi baja.. gondolom lekapcsolna kinyiffanás előtt nem? úgy pörgött a hűtőventilátor meg forró volt hátúl ahol kifújja a levegőt hogy majdnem megégett a kezem ahogy odanyúltam!


a gépem egy csúcs Acer Aspire Vn7 Nitro

2017. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem mindig 85-91C volt állandóan . És nem ez krepált be hanem az alaplapi chiset ami hideg volt.
2017. dec. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!