Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfiguráció elég lenne...

Ez a konfiguráció elég lenne egy 4k monitorhoz?

Figyelt kérdés

Most cserélem a régi gépemet, és a monitor választás ejtett erősen gondolkodóba, egészen pontosan a 4k monitorok. Mindennapi használatra lenne a gép, játszani nem szoktam. Ami fontos, hogy külön videokártyát nem szeretnék a gépbe venni. Szeretném a tanácsotokat kérni, ugyanis egyik oldalról azt hallottam, hogy a 4k monitorokhoz brutálisan erős VGA kártya kell egy nagyon jó processzorral. Egy másik cikk azt írta, hogy egy integrált vga is simán elbír egy 4k felbontású monitorral külön videokártya nélkül.. Szerintetek ez a konfiguráció alkalmas lenne rá, vagy felejtős a 4k?

Intel Core i3-7100 processzor

8 GB DDR4 Ram

250 GB SSD


28"-os monitort néztem a konfighoz.


2017. dec. 28. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Erős VGA kellene, ha játszani akarnál rajta 4k-ban.


Netezés - filmezés - normál, 2d ablakos programok nem fognak gondot okozni neki.

2017. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
pedig egy kártya kelleni fog még a böngészéshez is, ha 4k-ban akarsz filmezni, gt1030 megteszi, de tényleg csak filmezés, játszani 4k-ban nem fogsz vele. Illetve nem ártana egy HDMI 2.0-ás kábel sem a monitorhoz, mert a mindenhol kapható 1.4-es HDMI-k 24-30 hertzes frissítéssel dolgoznak, szóval max 30 fps-ed lenne folyamatosan, akár netezel, filmezel stb.
2017. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!