Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme külön hangkártyát...

Van értelme külön hangkártyát venni, egy jobb alaplapi integrált helyett?

Figyelt kérdés
Nem gyenge alaplapira gondolok, hanem ha tegyük fel az ember vesz egy komolyabb alaplapot nem 20e-ért, hanem mondjuk 40-50-ért, amibe azért elvártak a jó minőségű dolgok, így az integrált hangkártya sem lesz nyilván rossz. Néztem egy Asus Xonar DGX-et, vagy magasabb kategóriába egy Creative Soundblaster Z-t, de elvileg nagyszerű hangzást ad mindkettő.

2017. dec. 29. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, ha a normális alaplapi hangkártyákat át akarod lépni, akkor 20e körüli külső/beépíthető hangkártyával érdemes nekimenni a dolognak, az alatt nincs értelme. Illetve az is kérdés, milyen fejhallgatód van, amihez használnád. Komoly fejhallgatóknál már nincs is 3.5 jack, csak 6.2, ezeket max átalakítóval tudnád használni de az rengeteget ront a minőségen.


Szerintem nem éri meg.

2017. dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Több év használat után kiszedtem egy Xonar D1-t bugos driver miatt. Én másnak hallom az integrált Realtek-et, de a poén az hogy sztem jobban szól. Jobban kihallani bizonyos részleteket, a Xonar-nál összefolytak a hangok. Bár szvsz ott vmi driver hiba lehetett, alapból hangosabb volt vmiért, lehet hogy túl volt hangosítva az egész és csak rosszabb lett a hang. Én nem vennék már csak külső DAC-ot, az nem szólhat rosszul gagyi driver miatt.
2017. dec. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha játékra kell, akkor szerintem felesleges, egy jó alaplapba tenném inkább a pénzt, persze ízlés kérdése. Ha házimozira, vagy zeneszerkesztésre kéne, akkor javasolt, de csak akkor ha jó minőségű a cucc amivel lejátszod. Házimozira és játékra egy creative belső kártyát érdemes, zeneszerkesztésre/felvételre inkább külsőt (focusrite, m-audio...)
2017. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!