Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alkatrészeket tudnátok...

Milyen alkatrészeket tudnátok ajánlani egy új géphez? Egy kis segítségre lenne szükségem az alkatrészek kiválasztásához.

Figyelt kérdés

Hello.

Számítógép vásárlás előtt állok és ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Leginkább játékra használnám de nem tudok dönteni pár alkatrész között, nem tudom melyik lenne jobb vagy használhatóbb.

Eddig 3 CPU-t találtam ami egész jónak tűnik.


Ryzen 7 1700x.

8 Core 16 Threads 3.4 GHz 20 MB Cache


I7 7700k.

4 Core 8 Threads 4.2 GHz 8 MB Cache


I7 8700k.

6 Core 12 Threads 3.7 GHz 12 MB Cache


Sok helyen utána néztem már de kb semmire sem jutottam vele teszteken és videókban az I7-nek nagyobb a teljesítménye úgy írják de játékokban a Ryzen csak 30 - 40 %-ban van kihasználva míg az I7 50 - 60 % vagy nagyobb.


Az FPS nagyjából ugyanaz

AMD. 130 FPS

I7. 135 - 140 FPS

Az AMD-nél a single Core teljesítménye kisebb de a multi Core nagyobb az I7-nél pedig pont fordítva melyiket érne meg jobban megvenni játékra?


Állítólag vannak olyan játékok amiknél csak a single Core számít és a követelménynél csak annyit kér hogy legyen legalább 3.7 GHz és 4 Core viszont például az AMD-nél 3.4 GHz de 8 Core. Ez számít valamit vagy ugyan úgy elbírja az AMD ?

( Csak példa képpen mivel szeretnék tisztában lenni mindennel )


Nagyjából otthon vagyok az ilyesmiben de az utóbbi időben annyi mindent olvastam hogy már kezdek kételkedni a hozzáértésemben :))

Lényegében arra lennék kíváncsi hogy melyik lenne jobb/ideálisabb játékra és miért?


Ram pedig DDR4 2400 MHz

Ebben annyit szeretnék kérdezi hogy melyik jobb a 2x4 GB vagy 1x8 GB és miért?

És hogy Dual Chanel-t minden ram támogat?

Mármint ahonnan venném a leírásban írták hogy ez csak single chanel de ha 2-öt veszek akkor ezt is lehet dual Chanel-be kötni igaz ? Későbbiekben szeretnék 16 GB-ot de jelenleg csak 8 GB lesz viszont ennek függvényében vásárolnám a többi 8 GB-ot mert ha most 2x4-et veszek akkor a többi 8-at is így venném. Ha egyáltalán van értelme.


Videó kártya téren pedig az abszolút 0-án vagyok:)) Szeretném ha egy ideig nem kéne cserélni és elbírná az újabb játékokat is még pár évig.

960 TI

970 Ti

980 Ti

1050 Ti

1060 Ti

Ezeken gondolkoztam de valahogy fogalmam sincs melyik lenne alkalmas, állítólag a Radeon RX 460 és nagyobbak nagyjából a fent említett kártyák között mozognak. Amúgy 4 GB-osra gondoltam szerintem az elég lenne de bármilyen véleményre kíváncsi vagyok jobb ha biztosra megyek mindenben.

Melyik videokártya lenne ideális és miért?


És a tápegységben vagyok még bizonytalan hány wattos lenne alkalmas egy ilyen gépnek? Jelenleg egy 430 wattos tápom van az elég lenne?


Remélem érthető volt amit kérdezni szerettem volna és elnézést a helyesírási és fogalmazási hibákért vagy ha hülyeséget beszéltem néhol.

Előre is köszönöm a válaszokat mindenkinek.



2018. jan. 3. 00:48
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Ha játékra kell akkor én az i7-8700k t venném

2. Ha alaplapon 2 ramslot van akkor 1x8gb könnyebben bővíthető. Dual channelt támogatja tudtommal minden ram, de játéknál szinte semmi negatívuma a single channelnek.

3. Ezek közül mindenképp 1060 6gb ot érdemes venni, de eleve ha játékra kell aránytalan a konfig, inkább a vgara költenék többet, és ma már 4 gb is kevés sokszor.

4. Maga a teljesítménye elég lenne, de k-s proci z-s alaplap mellé már inkább egy corsair rm550x et vennék amivel tuning is mehetne nyugodtan.

2018. jan. 3. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én így építeném fel a gépet:

AMD Ryzen 5 1600X

2*4GB RAM

Nvidia GeForce GTX1060 6GB


Az indoklásom pedig: Az 1600X is bőven elég a játékoknak. Közel azonos teljesítményre képes, mint az i7 6700K-m, ami meg gyakorlatilag ugyanazt tudja, mint a 7700K. A 8700K-t azért nem választanám, mert jelenleg még csak Z370 chipset-tel rendelkező alaplap van hozzá, ami zsákutca. Ami még az AMD mellett szól, hogy nem kell felső kategóriás alaplap ahhoz, hogy esetleg emelj az órajeleken (igaz, cserébe legjobb esetben is 4.2 GHz-ig jutsz).


A memóriánál a Ryzen miatt választottam a 2 modulos opciót, mivel maga a Zen architektúra akkor kel életre igazán, ha minél gyorsabb memóriát társítanak hozzá. Ebben nagyon sokat segít a dual channel. Amit még javasolnék, hogy Ryzen mellé minimum 2666MHz-es modulokat válassz, szintén a sebesség miatt. Elmehetsz akár 3200-ig is, de az már nem biztos, hogy ár/érték arányban jó döntés lenne.


És végül a videokártya. Ez az a komponens, amin játékra szánt gépnél nem szabad spórolni. Gyakorlatilag ez határozza meg azt, mire lesz képes játék alatt a gép. A 1060 (amiből nincs Ti) esetén fontos kiemelni, hogy két verziója van, egy 3, és egy 6 GB-os. Előbbit felejtsd is el, kevés hozzá az a 3 GB VRAM, és még más téren is vannak hiányosságai. Az AMD pedig sajnos videokártya terén jelenleg nem versenyképes, ha nem bányászatról van szó.


Végezetül pedig a dual channel-ről: Bármelyik memóriamodul képes rá úgymond, mivel semmi köze hozzá. a dc támogatást a processzor, és a chipset adja. Amire nagyon kell figyelni, hogy bárhogy is döntesz, ha később memóriát bővítenél, csak és kizárólag teljesen egyforma modulokat válassz, másképp komoly stabilitási problémák léphetnek fel.

2018. jan. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az AMD pedig sajnos videokártya terén jelenleg nem versenyképes, ha nem bányászatról van szó." Ez baromság RX 570 / RX 580 nagyon jó kártyának számít és mostmár normális áron be is szerezhetőek, szóval érdemes lehet elgondolkodni rajtuk.


Kérdező, egyszerűbb lenne a helyzetünk, ha írnál egy konkrét keretösszeget, hogy mennyit szánnál a konfigra.


Ha most akarsz gépet venni elég bajban leszel, mert Intel téren a 7. generáció már kifutó, szóval nem éri meg most újonnan azt venni, a 8. meg még hiányos, nincsenek hozzájuk normális alaplapok.

Szóval marad az AMD Ryzen, mivel az már eléggé "bejáratódott".


Én egy ilyen gépet raknék most össze, nem egy spórolós, biztos lehetne olcsóbban is, de szerintem így megfelelő, jól néz ki és később is bővíthető.


Toshiba 3TB 64MB SATA3 DT01ACA300 merevlemez 12+12 hó gar.

21 885 Ft


Zalman Z11 számítógép ház 12+12 hó gar.

17 127 Ft


G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3000MHz F4-3000C15D-16GVGB memória 12+24 hó gar.

60 836 Ft


Gainward GTX1060 6GB GDDR5 Phoenix 426018336-3729 videokártya 12+24 hó gar.

96 326 Ft


Be quiet! Pure Power 10 500W BN273 tápegység 12+24 hó gar.

20 656 Ft


AMD Ryzen 5 1600X YD160XBCAEWOF processzor 12+24 hó gar.

66 624 Ft


Gigabyte GA-AB350-GAMING alaplap 12+24 hó gar.

25 899 Ft


Összesen: 309 354 Ft

2018. jan. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az összeg nagyjából 170 000 és 240 000 Ft között van jelenleg a végösszeg pedig nagyjából 300 000-310 000 Ft.


Úgy szeretném megvenni hogy először CPU-t, alaplapot és ram-ot vennék, videokártyát később mivel a régi gépemet is felhasználnám ehez mármint a gépház, HDD, és videokártya ( R7 200 ) átkerülne egy ideig az új gépbe nagyjából egy hónapig és utána vennék egy 1060-at a többi alkatrész új gépházat, SSD-t kicsivel később.


Vagy először vennék videokártyát és az kerülne a régi gépbe utána pedig a többi alkatrész megvétele után összeraknám az új gépet.

Még nem tudom pontosan hogy hogyan lenne jobb de ha ez a megoldás is életképes akkor valahogy így venném meg, ha pedig felejtős az egész akkor kivárom azt az egy hónapot és megveszek mindent egyben.


Én valahogy így számoltam:

CPU : 100 000 - 110 000 Ft


GPU : 110 000 Ft


Ram : 45 000 Ft - 2x4 GB a másik 2x4-et csak következő hónapban vagy később.


Alaplap : 35 000 - 45 000 Ft között találtam egész jókat.


CPU hűtőm van, nem minden CPU mellé jár gyári hűtő ahogy láttam és gondoltam elmondom hogy arra nincs szükség de az is nagyjából 7 000 - 10 000 Ft lenne, gépház és HDD marad a régi ideiglenesen.

Hűtő nélkül pont 310 000 Ft-ba jön ki az összes, hacsak valami nem olcsóbb.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. jan. 3. 11:44
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ez baromság RX 570 / RX 580 nagyon jó kártyának számít és mostmár normális áron be is szerezhetőek, szóval érdemes lehet elgondolkodni rajtuk."


Nem vitatom, hogy jó kártyák, viszont sokáig igencsak nehéz volt beszerezni őket. Én konkrétan 1 hónappal ezelőtt kerestem, de sehol nem lehetett kapni, maximum horror áron, és 2-3 hét várakozással, mire be tudják szerezni. Ha azóta ez változott, az is jó alternatíva lehet.

2018. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, hogy:

r5 1400

b350m

1x8gb ddr4 (4gb felejtsd el, az már pici manapság)

videokártya meg ami belefér gtx1000 széria

2018. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!