Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Várható a videókártyák draszti...

Várható a videókártyák drasztikus árcsökkenése?

Figyelt kérdés

Hardverapróra most felnéztem kb. fél év után, és mindenhol a bitcoin őrület tombol. Egy felhasználó 30 db gtx 1060-at keres, egy másik pedig ugyanebből mindössze 16 db-ot. Nem kamu, nézzétek meg!

Előbb-utóbb ennek az egésznek össze kell omlania, vagy legalábbis kiszorulni a kisbefektetőknek. Kínával úgysem lehet versenyezni, 1 cent náluk az áram. Na ez viszont még csak az elkövetkező 5 év.

Rövid távon, 2 éven belül ez a sok vga valószínűleg kifog öregedni, többet fog fogyasztani, mint amennyi profitot megtermel.

Csak az a kérdés, hogy majd jól túlárazzák-e a széthajtott kártyáikat, vagy normális áron fogják adni? :D

Mondjuk gtx 1060 6gb 2 év múlva 20K?

Tudom hogy nem érdemes belemenni a találgatásokba, de az egyéni véleményekre kíváncsi lennék.


2018. jan. 6. 01:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A személyes véleményem az, hogy nem fog csökkenni a vga kártyák ára. Az új generációs GTX annyival lesz drágább, mint amennyivel többet fog tudni. A használt kártyák ára meg ehhez fog viszonyulni. Talán majd ezután várható enyhe csökkenés
2018. jan. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem fog változni. Ha jön új, jobb kártya, a régieket majd szépen megpróbálják kiszórni a magasabb árakon. Egymás alá meg úgyis csak annyival licitálnak, amennyivel szükséges.


Arról nem is beszélve, hogy épp a napokban jelent meg egy hír, miszerint idén növekedni fognak a videokártyák árai, mivel nagy a kereslet, meg hát drágult a VRAM is, akárcsak a RAM... Szerintem év végére odáig fog jutni a dolog (ha nem lesz valami botrány), hogy egy tavalyi felső kategóriás PC árából vehetsz majd egy közép kategóriásat.

2018. jan. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szántóvető ***** válasza:
2018. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3.: Istenem olvasd már el a kérdést. 2 éves távlatra vagyok kíváncsi, nem az idei évre...
2018. jan. 6. 12:29
 5/6 anonim válasza:
Hát igazából én már kb egy fél éve nézem a piacot és a kártyák ára átlagosan 10k-t emelkedett... Hiány van belőlük mivel a bányászok felvásárolják őket (ahogy mondtad, egyszerre 20-30 db-ot is) és hiánycikk lett belőlük. A bányászoknak ez mindegy mivel nekik a kártyabányászattal sokkal több lé lesz belőle mint amennyit ráköltenek... éves profit kb 6 milla, 1 és fél milláért újakat vesznek meg kb 500k az áram... évi 4 milla profit... Szerencsére csak azért nem bányászik mindenki mert sokan nem értenek hozzá. A gyártók már elkezdtek bányászkártyákat gyártani de ez sem tuti megoldás...
2018. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szántóvető ***** válasza:

kérdező akkor fordulj látnokhoz.

ha nem érdekel mások véleménye akkor miért kérdezel?

miért kérdezel olyat amire nincs pontos válasz?

mit akarsz tulajdonképpen?társaságra vágysz és közös témát keresel?akkor írd le őszintén és ne egy kérdés mögé bújj.

2018. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!