Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DVI-D kábelt ha csatlakoztatom...

DVI-D kábelt ha csatlakoztatom egy DVI-I foglalatba akkor az működni fog? Tehát fog képet adni?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: jelenleg van egy monitorom amin, DVI-D csatlakozó van. Ehhez használok egy DVI-D kábelt (ilyet [link] aminek mindkét vége DVI-D.


Ha ezzel a kábellel egy DVI-I csatlakozóval szerelt videokártyára szeretném csatlakoztatni a monitort annak működnie kellene?


Ilyen a videokártya: [link]


Mert fizikailag a két csatlakozó kompatibilis, de valamiért a videokártya (amin csak két db DVI-I csatlakozó van) mégsem ad jelet.


Igazából arról szeretnék megbizonyosodni, hogy működik-e egyáltalán a videokártya (nemrég vettem használtan).



2018. jan. 9. 17:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Az első link hibás, itt egy másik: [link]
2018. jan. 9. 17:23
 2/5 hypno ***** válasza:

A DVI-I és DVI-D csatlakozó csak annyiban különbözik egymástól, hogy a DVI-I analóg jel továbbítására is képes azon a plusz 4 db tűn keresztül amennyivel többje van mint a DVI-D-nek.


Vagyis működnie kellene.


Esetleg ha van egy DVI-I D-SUB átalakítód és analóg benenet a monitorodon, akkor tehetsz egy próbát az analóg jellel. Ha az analóg csatin működik, akkor a kártya nem halott.

2018. jan. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, szerintem is működnie kellene, mivel eddig a gépben egy régebbi, de szintén DVI-I csatlakozóval szerelt videokártya volt, és azzal tökéletesen működött a monitor. Az új videokártya is vmilyen szinten működik, mert a ventilátor felpörög és szépen megy is, csak jelet nem akar adni egyelőre.
2018. jan. 10. 07:41
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem a videokártyát egy másik gépen, ott tökéletesen működik. Nem értem mi lehet a baja az eredeti géppel.
2018. jan. 10. 19:16
 5/5 hypno ***** válasza:
Kérj kölcsön egy másik DVI kábelt.
2018. jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!