Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért esik le kizárólag a...

Miért esik le kizárólag a Battlefield játékokban az FPS-em?

Figyelt kérdés

Processzor : AMD Phenom II X4 977 , VGA : GTX 1050Ti RAM : 8GB DDR3 1600Mhz

Minden játékban (multiplayerben is) stabilan tartja a 75 FPS-t(Vsync 75Hz-s monitor) de pl a Battlefield 3 ban hogy úgymond a legrégebbit említsem bármilyen beállításokon van hogy leesik 50FPS-re. BF1-nél nem lepődök meg, lesz is majd processzor upgrade de azért nehogymár egy BF3-at ne vigyen el.. vagy tényleg ennyire rosszak az EA-s játékok?:D Sőt, akkor is ha csak egyhelyben állok és az égre nézek... de főként mikor az egeret gyorsan mozgatom.



2018. jan. 11. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennyit tud a proci, van ez így :D
2018. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Frostbite engine messze a legjobban optimalizált engine, de a processzorod nagyon-nagyon gyenge és régi hozzá.
2018. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Quad Core az ajánlott hozzá, biztos normális ha ezt csinálja..:D És megnyugodhatsz hogy az egyik legbugosabb engine, bár tény hogy gyönyörű.:) Core i7 ekre írják hogy esik az FPS nekik mint az állat stb csak gondoltam magyar oldalon is megkérdem de hiba volt..a proci nem mai ezt elismerem de hogy Lowon is annyi fps van mint ha mindent ultrara rakok..:D Hozzaerto valaszokat szerettem volna kapni nem " Ööh szar a procid" Mert ezzel nem vagyok előrébb.
2018. jan. 11. 22:59
 4/9 anonim ***** válasza:
írsz hozzá új játékmotort aztán meg van oldva :)
2018. jan. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3: Olyan vagy, mint a múltkor az autószerelőnél egy pali, akinek megmondták, hogy elkopott a kettős tömegű lendítőkerék, 800 ezer forint lesz. De az nem lehet, át akarják b***ni, mert egy két éves autóban nem kophat el semmi. Megmutatták neki, hogy nézze meg, el van kopva, le vannak törve a fogai, de az akkor se lehet, mert az ő autója nem lehet rossz, és kész.

A processzorod hét éve jelent meg, és már akkor is legfeljebb a középkategóriát erősítette, négy mag és órajel ide vagy oda. Ezt nem szemétkedésből írom, ez egyszerű tény. Vannak játékok (az online játékoknál főleg), amik többet bíznak a processzorra, ha a rendszerben az a leggyengébb pont, akkor az húzza le a végeredményt.

2018. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Haver a procid öregebb mint a nagyanyám :D
2018. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na megoldódott a probléma kedves válaszolók, mivel utánajártam egyik barátom által, akinek Core i7 6700K van a gépépben, viszont nem használja játékra,így nincs komoly videókártyája csak valami low profile alap cuccos. Átvittem a videókártyám hogy ugyan nézzük már meg mit a helyzet, persze tudom hogy ez a processzor meg az én Phenomom (amit egy szóval se mondtam mai) össze sem hasonlítható, és lám, neki is droppolt, nem is kicsit. Mivel nem egy gamer monitorja van, így tearelt a kijelző a magasabb (kb 130 körüli) fps hatására, mert 60Hz-n frissített a kép. Vsyncel lefixáltam az FPS-t 60 ra, amit ismétlem, egy Intel Core i7 6900K, 12GB DDR3 RAM, GTX1050Ti 4GB társaságában tettem. És 60 60 60 hopp, 48! És nem egy másodpercre, hanem legalább 2-3 ra ami meglátszik igencsak játék közben, de már az 1 is. Egyébként, mikor egyhelyben álltam a játékban akkor is 60 ról random 58 -59 re dobálta az FPS-t. Én nem okoskodni akarok, tisztában vagyok vele hogy a Phenom nem egy mai processzor, egy szóval sem mondtam. Én kizárólag azért nem fogadtam el ezt az egészet, mert én pont nem vagyok egy grafikab*zi, tehát simán beértem volna egy Med-Low beállítással is az én processzorommal, viszont ismétlem, mindne Low-ra rakva ugyanezt csinálta nálam, ha ultrára raktam a Phenom alatt ugyanaz volt az FPS mint Low beállításokon.


A szolúsön : Utánanéztem ott nála mégjobban a dolgoknak, fórumokon stb, és találtam egy topicot ahol pont erről beszéltek. Ezen az oldalon volt egy leírás, ahol egy user.cfg fáljt kellett csinálnom, amibe egy k**va hosszú listát kellett beillesztenem. :D Így végül ott nála megoldódott a probléma, reméltem nálam is és hál'Istennek igen. Nem úgy megy mint az i7 alatt, persze, de Mid-Low-on tartja a 75-62 minimum 60 Fps-t (Lockolva 75Hz-s monitorral).


Mégegyszer : Én nem okoskodni akartam, csak én sem ma keztem ezt az egész pc mizériát, bár sajnos még nem volt komoly gépem, mert jelenleg nem telik rá. :)


Összefoglalva: A tanulság hogy itt nem fogok kérdezni semmit mert sajnos nem hozzáértők írnak(általában), a problémám megoldódott és az igazam is kiderült.


A játékra visszatérve : Ha azon az I7 es konfigon nem ment először a játék élvezhetően, ahogy kellett volna, akkor kérdem én, egy sima átlagfelhasználó ha ilyennel találkozik mit csinál? Aki nem tudja hogy kell cfg fájlokkal bizergálni a játékot stb. Biztos vagyok benne hogy ez nem minden esetben fordul elő, nyilvánvaló, csak szerintem gáz hogy egy ekkora Tripla A-s játékkal ennyit kelljen szenvedni.


Pacsi.

2018. febr. 1. 15:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, masodszorra 6900K- irtam, javitom 6700K*
2018. febr. 1. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez is egy sikersztori, éljen :D
2018. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!