Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az a dolog amit processzorv...

Doncolaa kérdése:

Mi az a dolog amit processzorvásárásnál figyelembe kell venni?

Figyelt kérdés
Illetve videókártyáknál is

2018. jan. 13. 02:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy kinek mi a célja vele.
2018. jan. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Játékra kell :)
2018. jan. 13. 02:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor el kell dönteni, hogy melyik játékot akarod játszani, milyen felbontáson, milyen beállításokkal. Aztán átnézni egy halom tesztet, hogy melyik az a kártya, ami erre képes, és melyik az a proci mellé, amelyikkel nem lesz cpu limites a játék.
2018. jan. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Leginkább az anyagi kereted.
2018. jan. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a játékok amikkel játszanál ne okozzanak cpu limitet. Nyilván érdemes belekalkulálni, hogy ha két hét múlva jön ki egy játék azzal se legyen gondja. Vgaval ugyan ez a helyzet, de itt érdemes figyelembe venni a monitor felbontását. Egyébként fontos szempont lehet még a bővíthetőség stb... szóval sokmindenre kell figyelni, általában az erre szánt összeg határozza meg mit érdemes venni.
2018. jan. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Játékra jelenleg legideálisabb processzor a Ryzen 1600, illetve a 6 magos i5-ök. Természetesen van, akinek nem telik erre a keretéből, ez esetben muszáj lejjebb adni. A minimum szint a Pentium G4600, azzal még kellemesen el lehet játszogatni, bár kérdés, hogy meddig?

VGA-nál meg a megcélzott felbontás és grafikai beállítás számít. Pl. FHD high/ultrára egy GTX 1060/RX 580 teljesen jó, mediumra elég egy 1050Ti.

2018. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Attól függ milyen játékokkal akarsz játszani. A fölöttem lévő helyesen mondta, a 6 magos i5-ök valóban perfect procik gamingre, a ryzennel sincs baj, bár azt annyira nem preferálom, az inkább renderelésre, egyéb munkára van.


Lépések amiket a helyedben tennék:

1. Válogasd ki milyen játékokkal szeretnél játszani és milyen grafikai beállításokon

2. Nézz benchmarkokat az interneten, viszonyítsd hozzá a monitorod felbontását, a géped további hozzávalóit, hogy hogyan futna a gép

3. Ha megvan a cpu/gpu amit vennél akkor mindenképpen keress rá, hogy a jelenlegi alaplapoddal kompatibilis-e (a proci), ha nem akkor abból is újat kell venned


Ha tudok ajánlani procit:

i5-8400 vagy i5-8600k

(A k-s procit akkor válaszd ha z370-es chipsetes alaplapot akarsz venni és ha szeretnél overclockolni)

Ha ez nem elég akkor: i7-8700k


Remélem segítettem :D

2018. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is figyelembe kell venni az anyagi lehetőségeid.

Másodszor el kell dönteni, hogy AMD vagy Intel CPU-t szeretnél, nyilván ez is az anyagiaktól függhet elsősorban.

Harmadszor ahogy az előttem hozzászólók is írták, nézni kell egy halom benchmark-ot.

De egyébként egy CPU vásárlásnál az alábbi tényezők számítanak leginkább:


1. Az adott CPU gyártástechnológiája (PL.: 32 vs 22 nm)

Nyilván ez a szám minél kisebb annál jobb a CPU.


2. Az adott CPU generációja. Intel esetében nem mindegy, hogy 6. 7. vagy 8. generációs a modell, nyilván ez a szám minél magasabb annál jobb lesz a proci. AMD esetén ez kicsit zavaros, mivel 2011 óta az FX széria volt, gyakorlatilag 2017-ig, szóval ott nagy választási lehetőség nem volt e téren.


3. A CPU "kategóriája": nem mindegy milyen felhasználásra szánták a procit. Irodai gépekbe általában a Pentiumok, játékra i3, i5, játékra és komolyabb munkákra i7.


4. A CPU órajele, itt is jobb ha nagyobb, de nem feltétlen mérvadó.


5. Magok száma: minél több annál jobb, de nem biztos, hogy egy 8 magos mindig jobb lesz, mint akár egy 2 magos. Figyelni kell arra is, hogy milyen programokat futtatunk. Amelyik ki tudja használni a többmagos rendszerekben rejlő erőt, ott értelemszerűen a 4+ magos procik jobban fognak teljesíteni. Viszont általában ezeknek az egyszálas teljesítménye kisebb, szóval ha a program nem tudja használni az összes magot, rosszabbul fog futni ezeken.


6. Foglalat és chipset támogatás. Mindenképp tájékozódni kell arról, hogy milyen foglalatba megy bele az adott CPU, és hogy milyen chipsetet támogat. Pl.: a 7. generációs Intelek 1151-es foglaltba mennek bele, úgy ahogy a 8. generációsok is, viszont az utóbbiak jelenleg csak a Z370.es chipsettel kompatibilisek.


7. Fogyasztás. Ezt is érdemes előre megnézni, mert lehet nagyobb tápegység kell majd az új CPU-hoz. Bár a maiaknál már nem jellemző, hogy olyan brutális fogyasztásuk és hőtermelésük lenne.

2018. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,sokat segitettetek,én idáig teljesen rossz irányban gondolkoztam :D
2018. jan. 14. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!