Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy számomra szokatlan dolog...

Egy számomra szokatlan dolog kapcsán kérném a segítségeteket. Van egy most vásárolt LG 24MP59G-P monitorom, ami sajnos HDMI kábellel összekötve nem ad képet bootolás közben, tehát egyből a windows képernyő fogad. Ez normális?

Figyelt kérdés

VGA kábellel is leteszteltem, amit DVI-I - VGA adatperrel kötöttem hozzá a kártyámhoz, azzal működött.

Illetve nem csak a bootolás közben hanem a windows gépházból az UEFI-be belépve sem ad képet ha HDMI-vel társítom.



2017. júl. 29. 11:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez egészen biztosan nem normális. Abban az esetben szokott előfordulni, ha a BIOS-ban nem az az adapter van elsődlegesen beállítva, mint amit használsz. Ugyanazon eszköz D-Sub kimenetén próbáltad, vagy alaplapén? Milyen kártyád van, és alaplapod?
2017. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Alaplap: MSI H270 Gaming M3

Videokártya: XFX R9 280X


A régi monitoromon csak D-SUB csatlakozó volt, de mivel a kártyán van DVI-I, ami analóg jelet is képes továbbítani, egy DVI-I to D-SUB adatper segítségével a probléma megoldódott.

Lehetséges lenne hogy azért nem kap jelet a bootolás közben, mert eleinte nem HDMI volt az általad is említett elsődleges adatper?

(A windows betöltéséig a monitor a takarékos módba kapcsolásáról hadovál, ezt akkor szokta kiírni mikor a gépem nincs bekapcsolva, de a monitor igen => amíg nem kap jelet lekapcsolja magát.)

2017. júl. 30. 11:11
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen, erre tudok gondolni, hogy a BIOS beállítások nem oké, az igfx az elsődleges. Ha a HDMI, az alaplapra dugva ad képet a boot alatt, akkor ott lesz a kutya elásva, elsődlegesnek a pcie állítsd be.
2017. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Leteszteltem az alaplapin és működik, de sehol nem találtam igfx-et a biosban.
2017. júl. 30. 13:06
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem biztos, mert MSI lapom nem volt, BIOS---Advanced mód(F7)---advanced oldalon lesz valahol. Intel graphics, integrated graphics, valami ilyesmi.
2017. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az Integrated Devices Configuration-nél a PEG és az IGD a választható opció.


PEG-en van tehát => PCI Express Grpahics, az IGD egyértelműen az integráltra vonatkozik.


Integrated Graphics Share Memory 64M-en van és az IGD Multi-Monitor is engedélyezve van.


Initiate Graphic Adatper (PEG)

Integrated Graphics Share Memory (64M)

IGD Multi-Monitor (Enabled)

2017. júl. 30. 15:39
 7/19 anonim ***** válasza:
A multi monitort kapcsold ki, de ha van lehetőséged, akkor tiltsd le az integráltat, úgysincs rá szükség. Valamelyik beállítás meg fogja hozni a várt eredményt.
2017. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A Multi-Monitort kikapcsoltam, de semmi. Az integráltat pedig egyáltalán nem lehet letiltani.
2017. júl. 30. 18:42
 9/19 anonim ***** válasza:
A Haswell lapoknál biztos le lehetett, de szerintem itt is le lehet valahogy. Ha nem segít, vagy nem találod, BIOS reset. Ha van olyan, hogy auto mód, a PCE, IGFX között, azt is érdemes kipróbálni. Játszani kell vele, itt valamelyik beállításnak működni kell.
2017. júl. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van, de egyelőre nem találtam rá megoldást. Mit gondolsz egy bios update megoldaná a problémát?
2017. júl. 31. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!