Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Serceg a CPU/GPU-m?

Broaktor2 kérdése:

Serceg a CPU/GPU-m?

Figyelt kérdés

Szia!

Már el múlt egy éves az Asus ROG Strix GL702vm típusú laptopom.

i7 6700hq

1060 6Gb-os GPU

2*8Gb DDR4 Kingston HyperX Impact,

512Gb Samsung 850 EVO

512Gb Samsung SM951 nVme SSD (ezen van a rendszer meg két játék a Steam-on keresztül meg az Nvdia. Kész ennyi. Szinte csupasz gép)

Sam

Szóval, a vásárlás utáni + aznapi szakemberekkel beszerelt hardveres kiegészítők követő hetekben/hónapokban a laptop az elvárt szinten teljesített, mint egy-egy hétvégi gamerezős gép.

Aztán még a garancia lejárata előtt amolyan... kerregő vagy sercegő meg vékony nyikorgó hangot adott ki a gép. (Nem a hangszóróból jön mint szoftveres zaj!)És ennek szoftveresen vannak látható produkciójai is. Sőt, 3 újra telepítés után is.

Elvittem megcsináltatni. Az elkészülte napján azt az emailt olvastam az ASUS szerviztől hogy alaplapot cseréltek, de valójában nem találtak hibát. Hát kösz b..meg, még mindig szar! :S Hetek óta hallom hogy laptop billentyűzet feletti részénél a két központi egység közül valamelyik serceg! Már még egyszer nem tudom vissza vinni, majd akkor ha arra a bizonyos alkatrészre hajlandó leszek rákölteni.


Te erről kedves segítőm, mit tudsz az ilyen jellegű... hibáról?



2018. jan. 13. 20:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és akkor serceg a legjobban, ha pl.: ablakot mozgatok vagy le-föl görgőzök, kép nagyítás, egérmozgatáskor. Program betöltésnél nem csinálja, nem emelkedik meg a hőmérséklet, feladatkezelőben a CPU 9 és 5% között mozog a terhelése, GPU 13 és 2% között mozog. A RAM 3,2Gb-ot használ. Ez mind alapjáraton ha csak netezek + youtube.
2018. jan. 13. 21:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos előfordul ilyen, valószínűleg valamelyik alkatrész alul van méretezve, ami azt is jelenti, hogy ilyen az egész széria, úgyhogy cserével se lesz jobb.


Nekem a 4 éves laptopom a megvásárlás napja óta ugyan úgy serceg ahogy te leírtad (ha akkuról megy, akkor kevésbé). Ezzel együtt kell élni.

2018. jan. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az aksija be van építve. És szinte mindig töltőn van.

Egyébként most ráfüleltem hogy milyen ha töltőről megy vagy csak aksiról, és azt hallom hogy aksiról tényleg nagy annyira serceg vagy legalább is nem állandó. Töltőn már megállás nélkül serceg :D

2018. jan. 14. 01:20
 4/5 anonim ***** válasza:

A power managment sok sok pwm frekijebol egyketto a hallhato tartomanyba esik, es az induktivitasok vagy amik kicsit is berezonalhatnak szepen megszolaltatjak. Ha nem extrem hangos (nagyon zavaro) akkor nem erdemes foglalkozni vele.

Erdekesseg: tapassz egy iphonet a fuledhez erosen a hatlapanal, es hallgast, kozbe a mosok kezeddel gorgess stb, abban tenyleg a foproci adja a hangot :D

2018. jan. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De jó :D
2018. jan. 14. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!