Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel bővítsem a laptopom,...

Mivel bővítsem a laptopom, hogy gyorsabb legyen a Windows?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni!


Adott a laptopom, Windows 10-el:

[link]


Ezen sajnos elég lassú a Win10 és ezen szeretnék kicsit változtatni.


Most a kérdésem a következő:

HDD-t cserélnék SSD-re, de sajnos nem tudom milyen kellene bele. Sosem volt még SSD-m. 128, vagy 256Gb lenne.


Másik része, pedig a RAM. 8, vagy 16Gb? Játszani nem játszom, arra ott a konzol. Elég a Windowsnak és a programoknak 8Gb, vagy nagyon ajánlott a. 16?

Erre gondoltam:

[link]


Válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 14. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


SSD-ből elég a kisebbik, mert arról csak a rendszert akarod betölteni. Adattárolásra HDD ajánlott.


A RAM-ból elég a 8GB, nekem is elég, sőt, én még játszok is vele. 16GB luxus volna "csak" gépezésre (vagyis akármire a játékon kívül), kivéve ha 3D-s modelleket szeretnél gyártani, arra ajánlottabb 16GB.


További szép napot, remélem segítettem.

2018. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8 GB RAM maradhat nyugodtan. SSD-ből meg tényleg csak z amelyiken megy a windows meg esetleg 1-2 nagyobb kaliberű program, és ennyi, plusz a HDD az adataidnak, meg az egyebeknek amit még akarsz használni.
2018. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az SSD a legjobb választás ebben az esetben. A tárhely méretének kérdése teljes mértékben rajtad áll, ha nem tárolsz rajta túl sok dolgot, bőven elég egy 120 GB-os verzió. Én az ADATA SP550-est tudom javasolni.
2018. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igen segítettél. Azt kell valahogy még megoldani, hogy valóban minden adatom HDD-n legyen. Most vagy egy sima külső HDD lesz, vagy úgy tudom, lehet beépíteni a lemezmeghajtó helyére is.


SSD-nél mire figyeljek? Ha jól láttam több típus van. Ebbe Sata3 megy, vagy csak a 2? Illetve kell-e hozzá valami extra? Kábel, átalakító, keret, stb, vagy elég ha hazahozom az SSD-t és simán betudom tenni a HDD helyére?

2018. jan. 14. 21:40
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget! Már csak a fenti kérdésem van az SSd beépítéssel kapcsolatban :)
2018. jan. 14. 21:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem értek a laptopokhoz, de

8 gb ram még gamer gépnél is elég (az esetek többségében)

Ssd ilyenre nagyon jó vétel.

Vagy a hdd helyére teszed, igy érdemes nagyobbat venni, de az nem olcsó sajnos, vagy úgy tudom és ezért írtam hogy nem értek a laptopokhoz a dvd olvasó helyére általában be tudod tenni, ha van benne.

2018. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És igen a sata 2-3 kompatibilis egymással, csak az adatátviteli sebesség lesz kevesebb, mint az usb 2.0 és 3.0
2018. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Vagyis akkor ha veszek sata3-at akkor menni fog mindenképp, max legrosszabb esetlen sata2 sebességgel, igaz?


Másik, akkor ami tényleg elválaszt, hogy elég akkor csak az SSD, és simán megy a HDD helyére, nem kell keret, vagy más hozzá?


Illetve ugye 2,5 colos kell nekem, igaz?

2018. jan. 14. 22:15
 9/10 A kérdező kommentje:

Mi a különbség a 2 SSD között?

Melyik kell a laptopomba?


1. [link]


2. [link]

2018. jan. 14. 22:21
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, meglett az SSD! Így azért már használható a Windows :)

Mindenkinek köszönöm a segítséget! A HDD kapott egy USB3-ás házat! Később lehet beépíteni az optikai meghajtó helyére!

2018. jan. 15. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!